Pönserek Deresi Aslına Dönüyor

 • Haberin Tarihi: 3 Ağustos 2016
 • Bu haber 2696 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Pönserek Deresi Aslına Dönüyor

Bayburt şehir merkezi Tuzcuzade mahallesinde 20 yıl önce kapatılan pönserek deresinin üzeri DSİ tarafından açılıyor.

DSİ 22. Bölge Müdürlüğü tarafından üzeri açılan derenin beton bölümleri kırıldıktan sonra yıllardır biriken atıklar temizleniyor. Deredeki kokunun ilerleyen zamanlarda oluşmaması için DSİ tarafından önlemler alınıyor. Araç trafiğine kapatılan güzergahtaki çalışmalar bir yandan cadde esnafını ve mahalle sakinlerini zor durumda bırakırken, diğer taraftan geçtiğimiz yıl alt yapı çalışmalarında döşenen doğal gaz ve su bağlantılarının ara ara tahrip olması önemli sorunları da beraberinde getiriyor.

Çalışmalar bittiğinde 3 metre genişliğinde oluşacak olan derenin etrafı ferfoje demirlerle döşenecek. Mahalle sakinleri bu çalışmalar tamamlandığında derenin içerisinin kısa sürede çöplerle dolma ihtimalinin yüksek olması ve koku yapması endişesini taşıyorlar.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 6 Yorum Yapıldı.

 • ibrahim
  4 Ağustos 2016 09:59

  Allah sizi bildiği gibi yapsın bu kadar insanın hakkını nasıl ödüyceksiniz bir iki yıl önce tomarla para sayılıp para ödendi o havuzların yapılması için şimdi hepsini çöpe atıp yeniden para harcıyorsunuz. Yeni şehir parkı girişine diktiğiniz çamların hepsi kurumuş dün yine sökülüyordu kim benim hakkımı önemsemeyip çar çur ediyorsa Allah hesabını sorsun ….

 • fatih
  4 Ağustos 2016 10:57

  bu haber vesilesiyle yaramıza tuz biber bastınız .tuzcuzade mah. sıla kent sakinleri olarak pönsereğin başlangıcı olan bu dere sıla kent yapı koop.önünden akmaktadır adeta lağım akan bu dere çoğu zaman lağım kokusu sebebiyle pencere açamamaktayız ,yıllardır yetkillere şikayette bulunmamıza rağmen sıkıntı devam etmektedir, üzeri açık olan bu dere nin sıkıntısı giderilmemişken açılacak kısmın kokmasını engellemek içim ne yapacaklar merak ediyorum, vede bu asırda bu aziz Bayburt için utanç vesilesi görüyorom yetkili ve etkililere duyrulur kimse kusura bakmasaın

 • Gülbahar
  5 Ağustos 2016 12:17

  Hatırladığım kadarıyla pönserek deresi kapatılırken hedef sıla kente kadar kapatılarak Bayburt ta cumhuriyet caddesi gibi bir cadde olacak denilmişti.Güzel olacaktı sıla kente kadar kapatılmadı yarıda bırakıldı.İnşallah dere ıslahı estetik bi şekilde sıla kente kadar planlı olarak yapılarak insanların hizmetine sunulur

 • Bayburtlu
  5 Ağustos 2016 16:56

  Tabi üstü kapalı olacakmış kötü koku engellenecekmiş sinek, sivrisinek ve hastalıkların önüne geçilecekmiş trafik daha rahat akacakmış ne önemi var Bayburt halkı bunları hakkedebilmiş mi? Aç üstünü ortalığı b.. götürsün.

 • BYB
  6 Ağustos 2016 17:00

  Su olmayan derede yalnızca pislik olur. Pönserek deresinin açık olduğu zamanları da gördük

 • EBK
  9 Ağustos 2016 22:17

  Bayburt Türkiye’deki en sahipsiz memlekettir. Tarihi boyunca iktidar yanlısı olup da bu kadar az hizmet alan, kötü yönetilen başka bir şehir yoktur. Ben kendi şehrimin çocuklarına hizmet edeyim, beni yetiştiren şehrime vefa borcumu ödeyeyim diye büyük bir aşkla başladığım Bayburt’taki öğretmenlik görevime bu vizyonsuz yönetimler yüzünden dört sene dayanabildim. Bayburt’tan içim kan ağlayarak ayrıldım, gönlümün bir yanı hiç kopmayacak Bayburt’tan ama diğer yanı küskün, kırgın Bayburt’a. Benim evimin önündeki çukur dört sene boyunca kapatılmadı (Karasakal Mah. Saat Kulesi Civarı). Okuluma giderken kıyafetim çamur içinde kaldı çoğu zaman. Hastanede çocuğum içi yüz kişiyi aşan sıra beklemek zorunda kaldım. Bu sene tekrar geldim memleketime. Ne yazık ki değişen ve gelişen hiçbir şey yok. Yazık memleketime, yazık vatanına bu kadar canı gönülden bağlı Bayburt halkına. Bu anlayış bizi ileri götürmeyecek. Allah aşkına vizyonlu ve liyakatli yöneticiler yönetsin Bayburt’u…

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.