Otobüs Hacizli Çıkınca Yolcular Bayburt Otogarına İndirildi

 • Haberin Tarihi: 19 Ocak 2019
 • Bu haber 668 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Otobüs Hacizli Çıkınca Yolcular Bayburt Otogarına İndirildi

 

Dün gece seyahat etmek için yola çıkan yolcular, Bayburt’tan geçerken yapılan trafik kontrolünde bindikleri otobüs hacizli olduğu için trafik ekiplerince bağlanınca Bayburt otogarına bırakıldılar.

Aldıkları biletlerle Trabzon, Ordu ve Samsun’a gideceklerini söyleyen yolcular, saat 22.oo sıralarında Bayburt’ta trafik kontrolünden geçerken aracın hacizli olması nedeniyle 55 yolcu Bayburt otogarına indirilerek mağdur olduklarını dile getirdiler.

Çoğunlukla öğretmen ve öğrencilerden oluşan yolcular, trafik polisleri tarafından haciz nedeniyle bağlanan aracın şoförlerine sitem ederek, “Bizim suçumuz, günahımız ne? Yazık değil mi? Bu kadar insan saatlerdir burada bekliyor. Gece yarısı bu kadar insanı burada mağdur ettiniz” diyerek tepkilerini gösterdiler. Otobüs şoförleri ise sabahı bekleyin sorununuzu çözeceğiz şeklinde yolcuları sakinleştirmeye çalıştılar.

Yolculardan Taner Yıldız yaşananları şu şekilde dile getirdi:

“Bayburt’un girişinde polis bindiğimiz aracı durdurdu. Aracın hacizli olması nedeniyle aracı bağladılar. Otobüste yaklaşık 55 kişiyiz, hepimizi otogara getirdiler. Bizler mülteci gibi valizlerimizle birlikte burada kalmış durumdayız. Sabahleyin herkes başının çaresine baksın ve bir araç bularak gitsin deniliyor. Bu gün okulların tatil olması nedeniyle başka araç bulma şansımız yok. Otogarda da araç yok gelip geçen bütün otobüslerde dolu. Geceyi burada geçirmeyi düşünüyoruz. Hepimiz valizimizin üzerinde uyumaya çalışacağız. Otogar da açık bir çay ocağı veya büfe dahi yok. Sabaha kadar burada aç susuz bekleyeceğiz. Bizi mağdur eden firma maalesef şuan çözüm yolu üretemiyor. Bizde bir şekilde sabahleyin başımızın çaresine bakacağız” diye konuştu.

Otogarda mağdur durumda kalan ve otogar içerisinde tuvalet hariç ihtiyaçlarını giderecek hiçbir yerin bulunmaması nedeniyle ikinci bir sorun yaşadıklarını dile getiren yolcuların bir bölümü Trabzon’a gitmek için çözüm yolu arayışına girdiler.

Bayburt’ta bulunan seyahat şirketlerinden Bayburt Tur yetkililerine ulaşılarak otogara gelmeleri sağlandı. 25 kişilik bir gurup saat 00.30 gibi Bayburt Tur ile Trabzon’a gitmek üzere yola çıkarken diğer yolcular ise geceyi otogarda geçirmek mecburiyetinde kaldılar. 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 8 Yorum Yapıldı.

 • GÜRSEL KARAPINAR…
  19 Ocak 2019 23:48

  Bu haber de anlatılanlar, o gece Bayburt terminalinde
  yaşananların yüzde birini dahi anlatmıyor…
  O saatte lokanta yok, büfe açık değil, ilgililer devreye girip
  yolcuların mağduriyeti giderilmesi gerekirken ,yaşanan ve
  yaşatılanlar biz Bayburtluları MAHCUP ettiğidir…
  Buradaki mağduriyet ,firma veya yolcuların yola devam etmesi
  meselesi değildir…
  Bayburt olarak ,bu insanlara nasıl , yardım etmeliydik…..?
  Terminalin tuvalet ve lavabolarına bakanın , davranışları tam
  bir REZALET ,ifade edemiyor, yazamıyorum…!
  ALLAH’ım ne olur, bize ŞEHİR EMİNİ nasip et….

 • mustafa
  20 Ocak 2019 22:18

  bayburtta otogar varmıki hizmette olsun.

 • İSTANBUL.
  20 Ocak 2019 23:27

  İÇLER ACISI BİR DURUM …EVE HACİZ ..İŞ YERİNE HACİZ..ARABAYA HACİZ…TARLAYA HACİZ…BU YASANIN DEGİŞMESİ LAZIM…BU PARALARI BANKALARIN VERMEMESİ LAZIM….BU HACİZ İCRA MESELESİ İNANIN TÜM AİLE FERTLERİNİ ETKİLİYO. AL POLİSİ AL İCRA MEMURLARINI AVUKATI VATANDAŞIN EVİNE YADA ARTIK MESKENİNE BİR ŞEYLERİN ALI KONULMASI İÇLER ACISI BİR DURUM…..BU YASA BİR AN ÖNCE DÜZELMESİ GEREK….BANKALAR ZENGİN OLACAK DİYE YADA VARLIK FONLARI ZENGİN OLACAK DİYE ÇOCUKLARI AİLELERİ KİMSENİN MAGDUR ETMEYE HAKKI YOK…ANNE YADA ÇOCUKLARIN GÜNAHI NE .BOŞANMA DAVALARINDA BİLE ÇOCUKLAR İCRA YOLU İLE ANNE BABADAN KOPARILIYOR..

 • serdar
  21 Ocak 2019 14:10

  emniyetin hiç mi suçu yok? sınırdan mı kaçış yapıyorlar? başka ülkeye mi iltica ediyorlar? gittikleri yerler çevre iller. insanları neden mağdur ediyorsunuz? bildirirsin diğer çevre emniyet mensuplarına onlarda son durakta aracı bağlar yasal işlem başlatırlar.. böyle zalimlik olur mu? yazık..

 • İST
  21 Ocak 2019 20:09

  YA HALA ARACIN HACİZİN YAKALANMASINDAN KONUŞULUYO …BURDA KONU ARAÇ YADA EV İŞYERİDE OLABİLİR.SORUN BU DEGİL SORUN KANUNDA…BANKALAR YADA VARLIK FONLARI MİLLETİ PERİŞAN ETMİŞTİR…GİDİN BAKALIM AVRUPADA KİMLER BÖYLE KREDİLER YADA BANKALAR BU PARALARI KİME VERİYO…AVRUPADA YASALAR VAR KANUN VAR..TÜRKİYEDE ÖNÜNE GELEN HERKEZE BANKALAR PARA VERİYO SONRADA İCRALAR HACİZLER YAZIK GERÇEKTEN YAZIK İNSANLARIN ONURU ŞEREFİ KALMADI..DEDİGİM GİBİ AVRUPA DA KREDİ KARTI BİLE VERMİYORLAR BUNU İYİ BİLİN..

 • terminal
  22 Ocak 2019 12:18

  evet otobüsün haczini konuşana kadar, terminalde neler yaşandı
  onu konuşun ,sanki başka haberi konuşuyorsunuz..
  memleket olarak kötü sınav verdik….

 • rıza
  23 Ocak 2019 01:48

  ist bende bir bayburtlu olarak utanç duydum bu insanlara gece gece verilen işkenceye üzüldum başta yetkililere demeki bayburt eski misafi perverliğini kaybetmiş bayburt sınavda kalmıştır saygılar rıza içlek

 • taner
  23 Ocak 2019 16:48

  arkadaşlar olayı yaşayanlardan biriyim. bayburt halkı basını olarak ve diğer fertleri olarak bizlere orada her türlü yardımcı oldular. bize başka yarım otobüs bulup yola devam etmemizi sağladılar. bir ihtiyacımız olup olmadığını sordular. bu nedenle bayburt medya ve diğer bayburt terminali personeline teşekkür ediyorum. olayı yargıya götürerek gereken işlemşeri başlatacağız. saygı ve sevgilerimle

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.