Onlar Zor Bir Görevi Miting Alanında Başarıyla Yerine Getirdiler

 • Haberin Tarihi: 12 Ağustos 2018
 • Bu haber 406 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Onlar Zor Bir Görevi Miting Alanında Başarıyla Yerine Getirdiler

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Ağustos Cuma günü Bayburt ziyaretinde, miting alanında kendisini bekleyen kalabalık içerisinde sıcak havanın etkisiyle rahatsızlanan çok sayıda kadın ve çocuk için büyük çaba sarf eden Bayburt Sağlık İl Müdürlüğü UMKE personeli saatlerce verdikleri gayretli hizmetlerle dikkatleri üzerlerine çektiler. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti öncesinde Bayburt’ta başlayan hazırlıklar ve pankart asma işleri cadde ve sokaklarda iki gün boyunca devam etti. Yazılan pankartların bir çoğu dikkat çekerken insanlar çektikleri pankart yazılarını telefonlarıyla paylaşma yarışına girdiler. 

Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yakından görmek isteyen Bayburtlular miting alanını saatler önce doldurmaya başladılar. Kadın ve çocukların bulunduğu alanda yoğun kalabalık oluşunca, aşırı sıcak havanın etkisinden olusuz bir şekilde etkilenenler, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) tarafından Ortaokul bahçesinde kurulan sağlık çadırına hastalananları sedyelerle bir bir taşınmaya başladılar. Kadın ve çocuklardan oluşan yaklaşık 150 civarında insana sağlık çadırında doktorlar tarafından gerekli müdahaleler yapıldı. 

Mitin alanına giriş ve çıkışların bir hayli zor olduğu günde, çekim yapmak isteyen ulusal ve yerel basın mensupları büyük zorluklar yaşadılar. Bir çoğu da görüntü çekmekten vazgeçip yazılı haber yapma yolunu tercih ettiler. 

Mitin tamamlandıktan sonra kalabalık dağılırken kadınların bulunduğu alanda yine kargaşalar yaşandı. Ayrıca ortaokul bahçesinde bulunan sağlık çadırında kızına iğne yapıldığını öğrenen bir kadınla, sağlık personelleriyle dakikalarca tartışma yaşandı. 

Miting alanında saat 12.00 de toplanmaya başlayan vatandaşlar, yaklaşık 4 saat sonra alandan ayrılmak durumunda kalırken, Bayburt verdiği oylarla sevgisini rekor kırarak gösterdikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bağrına bastı ve alkışlarla uğurlamış oldu.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Selim
  13 Ağustos 2018 16:31

  Bir bayburtlu olarak düsüncem malesef devlet büyüklerinin özellikle de son dönemde Akp iktidarinda sehrimizi ziyaret eden Cumhurbaskani, Basbakan ve Bakanlarin gerek miting gerek acilis konusmasi veya konferanslarina gidenlerin % 75-80 i abartisiz olarak söylüyorum ya yalakaliktan ya da nasil bir menfaatim olur acaba, ( is,mevki,gida yardimi,kömür yakacak yardimi v.b. ) nasil bana yada yakinlarima fayda saglayabilirim düsüncesinde gidenler veya bu faydayi elde edipte elimde tutayim kaybetmeyeyim diye orada bulunan hemserilerimdir.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.