Onarımı Yapılan Bina Yeni Kimliğiyle Hizmete Hazırlanıyor

 • Haberin Tarihi: 11 Aralık 2017
 • Bu haber 737 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Onarımı Yapılan Bina Yeni Kimliğiyle Hizmete Hazırlanıyor

Bayburt şehir merkezi girişinde Bayburt Konağı olarak bir süre hizmet verdikten sonra 2016 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından Bayburt Belediyesinden satın alınan bina ve arsası yeni kimliğiyle hizmet vermeye hazırlanıyor.

Bayburt Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün binasının onarım projesi bakanlık tarafından yapılarak yeni  görünümüne kavuşturuldu. 2018 yılı içerisinde hizmet verecek konuma getirilen kurumda 10 personel hizmet verecek. Önceden dış cephesi Bayburt taşı olan ancak yeni projeyle granit kaplama yapılan il müdürlüğü binası Mart veya Nisan ayı içerisinde hizmete girmiş olacak.

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün hangi görevleri yaptığı konusu birçok kişi tarafından pek bilinmiyor. Bu konuda kurumun bazı görevlerini sıralamak gerekirse;

Ölçü ve ölçü aletleri, hassas teraziler, yüksek çekerli kantarlarla ilgili, periyodik denetimler yapılıyor ve şikayet değerlendiriliyor.

Akaryakıt istasyonlarındaki  sayaçların denetimleri ve ticarete konu olan her türlü ölçü aleti denetimleri kurumun sorumluluk alanlarının içerisine giriyor.

Sanayi ürünleri ile ilgili denetimler Örneğin: asansör, elektrikli ev aletleri, basınçlı ekipmanlar, gaz yakan cihaz ve makineler gibi sanayi ürünlerinin denetimlerini yapıyor.

Hazır ambalajlı sanayi ürünlerinin ölçüm kontrollerini  yapıyor.

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında üniversite ile sanayi arasındaki iş birliğinin artırılması için üniversite ve sanayiciler ziyaret edilerek iş birlikteliğin güçlenmesi için çalışmalar yapılıyor.

Sanayicilerin 6948 sayılı kanun kapsamında sanayi sicil kayıtların tutulması gibi bir çok hizmeti veriyor.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Bayburt lu Salih
  12 Aralık 2017 20:56

  Bilim Sanayi İl Müdürlüğümüze hayırlı olsun diyor ve soruyoruz?
  Bayburt Taşı ile ön plana çıkmaya çalışan bir İl olduğu halde neden Taş’a ağırlık verilmedi.
  Yoksa dış cephede uzun vadeli dayanıklığı yok da, iç cephede mi kullanıldı?

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.