MHP İl Başkanı Kasap’tan Sert Mesajlar

 • Albümün Tarihi: 22 Ağustos 2017
 • Bu Albüm 990 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, yazılı bir açıklama yaparak 15 Temmuz kalkışma harekatı sonrası FETÖ’nün siyasi ayağına herhangi bir işlem yapılmamasının endişe verici olduğunu belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap’ın yazılı basın açıklaması şöyle;

“Türk milleti bundan yaklaşık bir yıl önce 15 Temmuz kalkışma harekatı olarak adlandırılan vahim ve kendi içerisinde çok komplike bir oluşumla karşı karşıya kalmıştır.

15 Temmuz kalkışma harekatının etki ve tesir alanı çok yüksek olmuştur. Devlet ve milletimizin içerisine sinsice sızmış, neredeyse el atmadık bir alan bırakmamış olan bu oluşum, tıpkı geçmişte olduğu gibi, gücünü sürekli dış odaklardan almış ve aldatma politikalarıyla yükseldikçe yükselmiştir. Milletimizin 15 Temmuz 2016 tarihinde göstermiş olduğu cansiperane tutum, esasen bir siyasi hareket değil, tam manasıyla bir vatan savunmasıdır. Meydanları dolduran milyonların tek derdi vardı. Vatanımıza, birlik ve beraberliğimize kast eden haçlı zihniyetin önüne geçmek. Liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli; kalkışmanın ilk gününden itibaren aynı kararlılık ve tutumla hareket etmiş, önce ülkem ve milletim diyerek, 15 Temmuz’a siyasi boyut kazandıracak hiçbir olguya yer vermemiştir. Tavrı her zaman açık ve net olmuştur. Ancak üzülerek ifade etmek istiyorum ki 15 Temmuz bugün, ana temasından uzaklaştırılarak siyaset kazanlarında yavaş yavaş pişirilip, milletimize servis edilmeye çalışılmaktadır. FETÖ’nün siyasi ayağına bir türlü çelme takılamamaktadır. Milletimiz bu tabloyu endişe ile seyretmektedir.”

Bu tablo bizi endişelendirmektedir

“Mübarek dinimiz İslam’ın tasavvufa, bu yolda ilerleyen her türlü cemaat ve şahıslara hürmeti büyüktür, saygısı sonsuzdur. Yüce dinimiz, tevazu ve hoşgörü dinidir. Ancak bu hoşgörüyü kullanan bazı cemaatlerin, tıpkı FETÖ oluşumunda olduğu gibi bugün de din kisvesi altına girerek kamu kurum ve kuruluşlarında ağırlıklarını artırma çabasında olduğunu gözlemlemekteyiz. Bu tablo Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizi endişelendirmektedir. Takdir edersiniz ki, FETÖ oluşumuyla ilgili endişelerimizi de geçmişte çok sık dile getirmiş, ancak dikkate alınmamıştık. FETÖ gibi yeni oluşumlara meydan verilmemesi için çok titiz olunmalı ve uyarılar dikkate alınmalıdır. Bayburt Milliyetçi Hareket Partisi, il ve ilçe teşkilatlarıyla bu tür oluşumlara asla müsamaha göstermeyecek, her zaman mücadele halinde olacaktır. Değerli hemşerilerim ve değerli ülküdaşlarım, milletçe içerisinden geçtiğimiz bu buhranlı ve bulanık günleri inşallah geride bırakacak ve parlak bir istikbale doğru birlikte yürüyeceğiz. Buna inancımız her zaman yüksek şuurlu ve tam olmuştur.”

Bayburt yerelinde yaşanan bazı sıkıntılar var

“Biz ülkücüler, her zaman iyiyi, güzeli ve doğruyu takdir ile şayan eden, kutlu bir davanın neferleri olmuşuzdur. Hiç bir iyiye kötü demez, hiç bir kötüyü ise asla kabul etmeyiz. Bu bağlamda Bayburt yerelinde yaşanan bazı sıkıntılara da değinmek isterim. İlimiz genelinde mevcut belediyemiz tarafından sürdürülen ve çok uzun bir zaman dilimine yayılan bazı çalışmalar var. Bunlar alt yapı, yol, kaldırım, park bahçe düzenleme vb. işler. Şüphesiz ki bu çalışmalar bu hizmetler Bayburt içindir gereklidir ve elzemdir. Fakat önemle belirtmek isterim ki bu tür faaliyetler ve hizmetler, eğer bir denetim mekanizması zafiyeti altında gerçekleştirilirse, hizmet boyutundan çıkar. Vatandaşa işkence haline gelir. Maalesef bugün, ilimizde bu eksikliğin yol açtığı mağduriyetleri vatandaş olarak hep birlikte görmekte ve yaşamaktayız. Aynı yerlerde defalarca yapılan kazı çalışmaları, aynı yerlerde defalarca yapılan yap sök imalatları, defalarca kapatılan ve ihtiyaca cevap veremeyen yollar, şehrin etrafını saran ve vatandaşımızı toza boğan malzeme şantiyeleri, bilinçsiz yapılan ve her sene yeniden ekilen bitki peyzaj çalışmaları, Çoruh nehrini güzelleştirmek adına yapılan faaliyetler ve sonradan karşılaşılan çirkin görüntü. Bayburt’ta bunları saymakla bitiremeyiz. Vatandaşımızın beklentisi, bu hizmetlerin doğru zamanda doğru denetim mekanizmalarıyla yapılmasıdır. Hizmet ancak bu haliyle hizmet olur. Maalesef mevcut Bayburt Belediyesi bu donanımlara sahip değil. Bu durum vatandaşımızı da aşrı derecede mağdur etmekte. Bu gözlem ve birikimlerle önümüzdeki yerel seçimlere hazırlığımızı çok daha dikkatli ve titizlikle sürdürüyoruz. Bayburt’ta gerçek belediyecilik hizmetinin milliyetçi hareket partisi ile yaşanacağını açıkça ifade etmek isterim.”

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • şingahlı
  22 Ağustos 2017 23:42

  ÇOK GEÇ KALINMIŞ , BİR ÇIKIŞ…. GÜNAYDIN….!

 • ahmet
  23 Ağustos 2017 09:36

  Yerelde yaptığın eleştirilere diyeceğim yok Sayın Başkan. Ama Fetö’nün siyasi ayağına hiç mi çelme takılmadı. Akparti’den daha önce milletvekili olan İlhan İşbilen, Hakan Şükür, CHP’den Enis Berberoğlu neredeler? Bayburt’ta ise Akparti’nin ve MHP’nin ve Saadet’in Belediye Meclis Üyesi adaylarından ve yönetim kurulu listelerinde olanlardan 5-6 kişi ( ki isimlerini burada anmak istemiyorum) neredeler? Tabi ki bildiklerimiz; ya bilmediklerimiz…
  Dolayısı ile hiç el atılmadı iddiasını kabul etmiyorum. Az da olsa var. Kripto elemanları ise ALLAH’a ayan biz kullara kapalı.

 • vatandaş
  23 Ağustos 2017 10:31

  Muhalefet partimiz şehrimizin ve ülkemizin konuları ile ilgileniyormuş muş da amanda aman
  İsminizi unuttu bu şehir isminizi !

 • Hakan
  23 Ağustos 2017 12:44

  Belediyeyle ilgili söylenenlere sasiriyoruz acikcasi.Belediye baskani ve kadrosu calismalarini övgüyle anlatirken diger bir grup ve halkin büyük cogunlugu cok sikayet ediyor.Bunu gecen sene bizzat gözlemledigimden söylüyorum.Yapar gibi yapmak baska, gercekten yapmak baska…Bayburt maalesef hala büyük bir köy görünümünde.Yazik be kardesim, bu ne aymazliktir anlamak mümkün degil.Neymis, “Gelisiyor!”musuz… Gelismenin ne demek oldugunu bilmesek yutariz belki.Birde su “Avrupa bizi kiskaniyor!” yalani varki tam bir facia!…Avrupa senin neyini kiskanacak acaba hic düsündün mü?..Apartman yüksekliginde kaldirimlarini mi?..Kesmekes trafigini mi, yoksa maganda sürücüleri mi?..Yoksa yapildiktan alti ay sonra delik desik olmaya baslayan kaliteli(!) asfaltlarin mi?..Senin ana caddelerinde iyi asfallt diye caka sattigin yol varya, burada adamin orman yollari bile belki senin iyi asfaltindan daha kaliteli.Her gün katliam gibi kazalar oluyor memleketimde.Almanya`nin son elli senesine bir göz atalim mesela.Acaba bir tane bile “Harfiyat kamyonu minibüsün üzerine devrildi, minibüsün icindeki ayni aileden alti kisi feci sekilde can verdi!” diye bir haber var mi?..Hic zahmet etmeyin, bulamazsiniz! Sende bu tür kazalar cok siradan artik, öyle degil mi?..Kural var uyan yok, kanun var uygulayan yok.Ama olsun, yine de “Avrupa bizi cok kiskaniyor!”
  Adam iki tane bina dikiyor, “Sehir gelisiyor!” diye atarlaniyor itiraz edene.Rezalet almis basini gitmis…Bizden söylemesi!

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.