Dolar 28,9806
Euro 31,1903
Altın 1.855,75
BİST 7.803,42
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bayburt 8°C
Az Bulutlu
Bayburt
8°C
Az Bulutlu
Sal 5°C
Çar 5°C
Per 6°C
Cum 8°C

MHP İl Başkanı Burç’tan Ak Parti İl Başkanına Sert Cevaplar

MHP İl Başkanı Burç’tan Ak Parti İl Başkanına Sert Cevaplar
5 Haziran 2015 21:19 | Son Güncellenme: 7 Haziran 2015 21:14
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Süleyman Burç, kısa bir süre önce AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal’ın yaptığı basın açıklamasına cevaben yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Süleyman Burç,un açıklaması şöyle;

“AKP İl Başkanı tarafından 28.05.2015 tarihinde yapılan yazılı basın açıklamasında, özellikle Milliyetçi Hareket Partisi’ne, Bayburt’umuza ve onun saygıdeğer halkının iradesini ipotek koyma adına saygısızca bir saldırı yapılmıştır. 27.05.2015 tarihinde yapılan basın açıklamasına karşılık cevap niteliği şeklinde yapılan açıklamalar karşılığını bulmadığı gibi seçim kaybetme korkusu ve hezeyanı içerisinde bir saldırı siyasi seviyesizliğin bir tezahürü olarak görüyoruz.

Türk Milliyetçiliğini kendisine düstur edinmiş bir siyasi partiye milliyetçilik dersi verenlerin, dün ‘Milletçiliği ayaklar altına aldık’ sözlerini hatırlatarak diyoruz ki  bu konuda bizimle atışmaya kaliteleri ve kalibreleri yetmez. Bunu millet çok iyi bilir, iyi değerlendirir. Bebek katili İmralı canisi sizin TBMM’de çıkardığınız yasalar sayesinde ‘sayın’ ünvanı ile anılmaya başlanmış, ecdat yadigarı saraylarda teröristlerin meclisteki uzantılarıyla müzakere masalarına oturulmuştur. Bebek katilinin idamı hakkında yaptıkları açıklamaya ise bir anlam veremedik açıkçası. Siz hâlâ sayın Genel Başkanımızın attığı ipi kavrayamadığınız anlaşılmaktadır. Sayın Genel Başkanımız açıklama yaptığı dönemde yasal ve anayasal değişikliği yapabilecek meclis çoğunluğuna sahip olmanıza rağmen, hâlâ MHP’yi eleştirdiğinizden dolayı daha önce bahsettiğimiz gibi yasal süreci tamamlamaya çoğunluğunuz vardı. Tek eksiğiniz cesaretiniz ve gerekli olan yağlı urgandı. O ip size atılalı çok oldu ama siz hâlâ müzakere masalarındasınız.

Yıllar boyunca başörtüsü ve Kuran kurslarını siyasi rant olarak kullananlar hâlâ bu kavramları sömürmeye devam etmektedirler. Unutulmamalıdır ki 28 Şubat’la birlikte 8. sınıfı  tamamlamış çocuklarımız Kuran kurslarına gidemiyordular. MHP dönemin Kuran kursu yaşı 5. sınıf seviyesine indirilmiş ve yaz Kuran kursları her yaşa serbest hale getirilmiştir.  Başörtüsü konusunu istismar eden AKP tek başına anayasayı dahi değiştirecek gücü elde etmesine rağmen 2011 yılına kadar yani 9  yıl susmuş ve o günün Başbakanı İspanya’da gürleyebilmiştir. Cevaben genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli, “Yurt dışında ne gürlüyorsun, çözüm yeri TBMM’dir’ diye seslenmiştir. Bunun ardından Başbakan MHP’nin teklifi ile kendilerinin teklifini birleştirme neticesinde 411 milletvekilinin oyu ile TBMM’den geçirilmiştir.

Döneminizde Bayburt’a ve Türkiye’ye bir çiviniz yok’ diyenler yapılan hizmetleri inkar etmekten ve iftira atamaktan ileriye gidemezler. Her gün yüzlerce kişiye hizmet  sunan Devlet Hastanesi, Diyaliz Ünitesi, Çok Amaçlı Sağlık Ocakları, Küçük Sanayi Sitesi, Organize Sanayi Bölgesi, Eğitim Fakültesi, Demirözü yolu ve köy yolları hizmetlerimizin bir bölümüdür. Fazlasına girmiyoruz. Fakat şunu da ifade etmeliyiz ki, AKP İl Başkanı kendi itirafı ile 13 yıl boyunca Organize Sanayi Bölgesi’ni ihmal ettiklerini belirtmiştir. Organize Sanayi Bayburt’taki göçü ve işsizliği durduracak en önemli yatırım olduğu aşikardır.

Bent Köprüsü’nü küçümser bir tavır içinde ifade edenler, Erzincan köprüsüyle debelenme gayretini ortaya koymuşlardır. Belediyecilik konusunda MHP’nin efsane belediyeciliği Bayburtlu hemşehrilerimizin gönlündeki yerini almıştır. Sadece şunu ifade edelim, MHP Belediyesi’nce daha önce satılan yerler ve kamulaştırılması gereken yerler bedeli ödenerek alınmış ve halkımızın hizmetine sunulmuştur.

13 yılda Bayburt’a yaptığınız yatırım ve hizmetler Bayburt’ta göçün önüne niye geçememiştir. Niye Bayburtlu halen büyükşehirlerde ekmek peşindedir. 92 bin nüfus maalesef bu dönemde 75 binlere düşmüştür. Eserlerden bahsedenler 17 bin kişiyi il dışına gönderme başarısını nasıl izah edeceklerdir. İyi hizmet ettiniz de 17 bin kişi neden gitti?

Biz yapılan hizmetlere teşekkür etmesini biliriz. Türkiye genelinde bütün illere üniversite verilmesi kararı neticesinde Bayburt’a da üniversite açılmıştır. Yine de teşekkür ederiz. Konuştukları sadece genel bütçeden yapılan ve Türkiye genelini ilgilendiren Araklı ve Kop tünelleri Bayburt’a has bir proje olmamasına rağmen Bayburt’a hiç bir yatırım yapamayanlar, Bayburt’a yatırımcı çekemeyenler, kişisel ikbal peşinde koşanlar söz konusu projelerle övünmektedirler. Sonuç olarak memlekete hizmet etme adına ortaya çıkanlar, nasıl hizmet getirmektedir ki, çiftçi, esnaf, işçi, memur, emekli kan ağlamaktadır. Bu yetmezmiş gibi bu kesimleri baskı, korku tehdit altında tutarak siyaset yapmayı kendilerine görev adledenleri Bayburt halkının vicdanına havale ediyoruz.”               

 

 

YORUMLAR

  1. Nedim dedi ki:

    Bana göre Bayburt ve Gümüşhane tamamen gereksiz vilayetler. Gümüşhanelileri alıp Trabzon’a yerleştireceksin, Bayburtluları da Erzurum’a göndereceksin olup bitecek.