Matematik Atölyesin’den Büyük Başarı

  • Haberin Tarihi: 2 Mayıs 2018
  • Bu haber 370 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Matematik Atölyesin’den Büyük Başarı

Bayburt Bilgi Paylaşım ve Proje Üretim Derneği tarafından Bayburt’a kazandırılan ve 4 Kasım 2017 günü itibariyle eğitim vermeye başlanan BAYPROJE Matematik Atölyesi ilk meyvelerini vermeye başladı.

Mart ayı içinde gerçekleşen 3. Ulusal Tales Matematik Sınavı’na katılan 6. sınıf öğrencisi Muhammet Baki Hökenek ile 7. sınıf öğrencisi Göktuğ Semih İstek finale kaldılar. Finale kalan öğrenciler 5 Mayıs 2018’de Aydın’da sınava girecekler.

Öte yandan Türk Zekâ Vakfı’nın sınavına katılan 6. Sınıf öğrencisi Taha Uçurum da final kaldı. Uçurum, 13 Mayıs’ta Ankara’da finale katılacak.  

BAYPROJE Başkanı Akın Bayrak, finale kalarak büyük bir başarıya imza atan öğrencilerin seyahatleri ve tüm masraflarının BAYPROJE tarafından karşılanacağını belirterek, “Matematik Atölyesi 2017-2018 eğitim-öğretim yılı çalışmalarımız Mayıs ayı sonunda tamamlanacak olup, Haziran ayı sonunda ise bununla ilgili bir etkinlik düzenlenecektir. Öğrencilerimizin yaz sezonunda da atölyemizle ilişkileri devam ettirilecektir. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ise atölye çalışmalarımızı; 6, 7 ve 8. sınıflara yönelik olarak devam ettirmeyi planlamış bulunuyoruz” dedi.

Kaynak: B.Postası        

                 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.