KUDAKA Toplantısı Bayburt’ta Gerçekleşti

  • Haberin Tarihi: 23 Haziran 2016
  • Bu haber 1373 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
KUDAKA Toplantısı Bayburt’ta Gerçekleşti

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansının 77. Yönetim Kurulu toplantısı, Bayburt Valiliği Toplantı salonunda gerçekleşti.

Başkanlığını Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu’nun yaptığı toplantıya,  Erzurum Valisi Sayın Seyfettin Azizoğlu, Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Erzincan Belediye Başkanı Başsoy, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi KUDAKA Genel Sekreter Vekili Mehmet Ali Çakal katıldı.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansının 77. Yönetim Kurulu toplantısı açılış konuşmasını yapan Vali Ustaoğlu, “Kalkınma Ajansımız bölgemizde, yerel dinamiklerin hayata geçirilmesi ve bölgenin bir bütün olarak kalkınması adına faaliyetler yürütmektedir. Bu amaçla Ajansımızın bölgemizin uluslararası alanda rekabet edebilir, daha iyi bir noktaya gelebilmesi adına birçok konuda destekleri, planlama çalışmaları ve örnek faaliyetleri vardır.

Toplantımızda ajansımızın yapmış olduğu faaliyetleri gözden geçireceğiz. Bölgemiz için yararlı olacağını düşündüğümüz faaliyetler hakkında fikir alış verişinde bulunacağız. Ayrıca ajansımızın proje teklif süreci içerisinde Proje Teklif Çağrısı yöntemiyle 28 Aralık 2015 tarihinde ilan ettiği 2016 yılı üretimin geliştirilmesi Mali Destek Programı ile Tarımsal Üretim Altyapısının bağımsız değerlendiriciler ile değerlendirme komitesi tarafından değerlendirilerek başarılı bulunan proje listesini de aynı zamanda bugün görüşeceğiz.Toplantımızın bölgemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından dilek ve temennilerle sona erdi.

01 03

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.