Konteynıra Atılan Söndürülmemiş Kül, Çöp Aracında Alev Aldı

  • Haberin Tarihi: 27 Ağustos 2018
  • Bu haber 488 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Konteynıra Atılan Söndürülmemiş Kül, Çöp Aracında Alev Aldı

 

Bayburt şehir merkezinde çöp konteynırına atılan söndürülmemiş odun külü, çöp aracının içerisinde alev aldı ve çöp aracına maddi zarar verdi. 

Bayburt Belediyesine ait çöp kamyonuna konteynırdan alınan çöpler içerisinde söndürülmeden atılan köz halindeki küller araç içerisinde büyük tehlikeler oluşturuyor. Benzer bir olayın yaşanması üzerine çöp kamyonu içerisinde başlayan alevi fark eden işçiler, çağırdıkları itfaiye tarafından müdahale edilerek alev alan çöp kısa sürede söndürüldü. 

Benzer olayların yaşanmaması adına vatandaşlardan Belediyenin beklentisi ise, çöp konteynırının içerisine sönmemiş kül veya yanan herhangi bir maddenin atılmamasıdır. 

Ayrıca apartmanların etrafı başta olmak üzere çöp konteynırına atılan ekmek parçaları temizlik işçilerini önemli derecede rahatsız ediyor ve vicdanen sıkıntı yaşamalarına sebep oluyor. Bu görüntülere zaman zaman şahit olan duyarlı vatandaşlar ise çöpe ve apartman etraflarına ekmek parçalarını atanları şiddetle kınadıklarını ifade ettiler.  

Türkiye’nin en küçük ili olan Bayburt’ta günlük ortalama 40 ton çöp toplanıyor. Çöp toplama ve çevre temizliği konusunda aralıksız çalışan belediye temizlik işleri personeli, vatandaşlardan çevre temizliği konusunda duyarlı olunmasını bekliyor.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.