Kızılay Şube Başkanlığı’na Zübeyde Çelik Seçildi

  • Haberin Tarihi: 18 Şubat 2019
  • Bu haber 266 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kızılay Şube Başkanlığı’na Zübeyde Çelik Seçildi

 

Türk Kızılay Bayburt Şube Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirdiği olağan kongresinde  başkanlığa Zübeyde Çelik seçildi.

Kongreye katılan Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Türk Kızılay’ının sadece Türkiye için değil dünya için de çok önemli ve uluslararası bir kuruluş olduğunu belirtti. Türk Kızılay’ının özellikle son 16 yıllık süreçte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesini hissettirmesiyle çok daha büyük ivme kazandığını belirten Pehlivan, şunları söyledi:

“Bu hizmetler kapsamında başlıklar çok çeşitli. Temel gaye özellikle zorda olanın, eziyet çekenin, engelli kardeşlerimizden yetim kardeşlerimize kadar toplumumuzun dezavantajlı olarak ifade edilen kesimlerine ulaşılması konusunda çok kıymetli gayretler ortaya koyuyor. Bu kapsamda elbette kan bağışı da en önemli hizmetlerden bir tanesi. Bu hizmetlerin içerisinde beslenmeden barınmaya, kan bağışından kök hücre bağışına kadar önemli başlıklar altında çalışmalar yapılıyor.”

Tek listeyle ile gidilen seçimde, başkan seçilen Çelik, kendisini bu göreve layık gören tüm üyelere teşekkür ederek, amaçlarının maddi durumu iyi olmayan ve bakıma muhtaç insanlara yardım eli uzatmak olduğunu ifade etti.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.