Kızılay Bayburt Şubesinin Bilinmeyen Yönleri…

 • Albümün Tarihi: 11 Şubat 2018
 • Bu Albüm 853 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Türk Kızılayı Bayburt Şubesi yönetimi il genelinde kamuoyu tarafından bilinmeyen bir çok faaliyet ve hayır işlerine imza atıyor.

Yıllarca kömür deposunun yarısında hizmet verdikten sonra geçici olarak Özel İdareye ait bir binada hizmetlerini yürüttüklerini belirten şube başkanı Fikret Aksoy, Türk Kızılayının sadece kan merkezi olmadığı, yardım ve hayır kurumlarından birisi olduğunu vurguladı. Türk Kızılayı genel merkezinin katkılarıyla Diş Hastanesinin karşısında 585 metre kare olan bir arsanın alındığını ve buraya yapılacak olan yeni binanın yapımında Bayburtlu hayırsever işadamlarının desteklerini beklediklerini ifade etti.

Kızılay Bayburt şubesinin ihtiyaçlı insanlara yardım ulaştırdığı giysi ve eşyaların bulunduğu mevcut bina mesai saatleri içerisinde hizmet vermeye devam ediyor. İhtiyaçlı olan insanların müracaat etmeleri neticesinde istedikleri eşya ve malzemelere sahip olabiliyorlar. Kızılay şubesinden yardım amaçlı dağıtılan eşyaların tamamı yeni ve kullanılmamış olmak kaydıyla insanlara ulaştırılıyor. İkinci el hiçbir giysi veya eşya kabul edilmiyor.  

Kızılay genel merkezinden gelen eşya, giysi ve yiyeceklerin yanı sıra hayır sever insanların istedikleri takdirde ihtiyaçlı insanlara ulaştırılması için Kızılay şubesiyle irtibata geçmeleri yeterli olacak.

Türk Kızılayı Bayburt Şubesi yönetim kurulu üyelerinin düşüncelerini aktardığı, hayır sever insanlardan hangi taleplerde bulundukları, hangi şartlarda kimlerin yardımlardan yararlanacağı ve kamuoyunun genel olarak bilmediği önemli faaliyetlerin anlatıldığı ayrıca ilk kez kamuoyunun bilmediği bir çok konunun açıklandığı yaklaşık bir saatlik röportajın tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

Hafta sonu gerçekleştirilen röportaja katkı sunan Kızılay Bayburt Şubesi yönetim kurulu üyeleri sırasıyla, M.Fikret Aksoy, Gönay Göktürk, Hümeyra Çelik, Ensar Yerlikaya, Ali Karslı, Cengiz Babaoğlu, Yasin Aktaş, Hakan Polat ve Hasan Türkoğlu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • bedri
  12 Şubat 2018 09:35

  hepinize değerli hizmet ve çalışmalarınız için teşekkür ediyorum.

 • Ensar
  12 Şubat 2018 10:09

  Kurulduğu günden beri objektif olarak İlimizin sorunlarını , İlimizdeki yatırımları ve gelişmeleri aktaran ,yön veren , yol gösteren ve en son olarak ta Türk Kızılay’ı Bayburt Şubesinin hizmetleri ile ilgili haberleri Kamuoyuyla paylaşan Bayburt Medya Yetkililerine içtenlikle teşekkür ederim. Bu uğurda Bayburt’umuza maddi ve manevi destek olan Başta Sn. Maliye Bakanımıza, Sn. Millet vekilimize ve hiç bir zaman desteğini esirgemeyen Sn Valimize ve Sn .Belediye Başkanımıza çok teşekkür eder, saygılarımı arz ederim.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.