Kız Meslek Lisesi Yeni Mekanında…

 • Haberin Tarihi: 13 Kasım 2017
 • Bu haber 819 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Kız Meslek Lisesi Yeni Mekanında…

Çoruh Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yıllardır eğitim gördüğü okula veda ederek Kaleardı Mahallesi Erkek İmam Hatip Lisesinin yeni binasına taşındı.

Erkek İmam Hatip Lisesinin yeni eğitim kampüsüne çıkmasıyla birlikte başlayan süreçte, Çoruh Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri yeni binalarına taşınarak eğitime başlamış oldular.

Öğrencilerin bir bölümü taşımalı ve bir bölümünün ise pansiyonda yatılı olarak kaldığı okulda, büyük bir bölümü ise şehir merkezinde ikametlerini sürdürüyor.

Okul değişikliğiyle birlikte adres ve mekan değişikliği yaşayan öğrenci velileri ve öğrenciler bir çok sorun yaşadıkların dile getirdiler. Şehir merkezinde okurken okuldaki ihtiyaçlarını giderme konusunda hiçbir sorun yaşamadıkları belirten öğrenciler, şimdiki okullarında ise bu imkanlardan yoksun olduklarını  dile getirdiler.

Öğrenci velilerinden bir çoğu ise, yeni okulun şehir merkezinden çok uzakta olması nedeniyle öğrenci servisi sorunu yaşadıklarını söyleyerek, iki veya üç çocuğu olan bir aile için öğrenci servislerine para ödeme konusunda büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek, bazı öğrencilerin ise mecburen kilometrelerce yol yürümek mecburiyetinde kaldığını anlattılar. Mağduriyetlerinin giderilmesi için en azından Bayburt Belediyesinin bir servis aracıyla şehir merkezinde belirlenecek bir yerden öğrencileri okula taşımasını talep ettiler.

Okul değişikliğiyle birlikte adresi değişen Çoruh Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yeni adresi ise şöyle; Şingah Mahallesi Çaykara Yolu Caddesi No: 140/A

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • seko
  13 Kasım 2017 13:23

  Bütün kamu kurumları şehrin dışına taşınsın diyen irade, ne hikmetse belediye binasının şehrin göbeğinde kalmasına göz yumdu. madem belediye kız meslek binasının yerine çıkacak, o zaman velilerin taleplerini yani öğrenci servisini ücretsiz yerine getirmeli.. ayrıca Başbakanlık Genelgesi ile kamu kurum ve kuruluşlara engelli asansörü zorunluluğu getirildi. Belediye tarihi dokusu bulanan kız meslek lisesi binasında nasıl bir asansör hizmeti sunacak? mevcut belediye binası varken başka bir binaya taşınmak yapılan israfın açık göstergesi.. Sayın RTE beton, beton, beton diyor bizler hala betonlaşıyoruz. ha bre gereksiz binalar yapıyoruz..

 • Atilla ULAŞ
  14 Kasım 2017 07:24

  Öğrenci servisleri kendi hallerine bırakılmış okul idaresi biz karışmayız diyor. Milli Eğitim Müdürlüğünün hiç umurunda değil servisler tıka basa dolu kızımın okula gide bilmesi için üç adet araba değişmesi isteniyor. Bu çocukların mağduriyetini hiç gören yok okul aile birliği toplantısında, Milli eğitim Müdürlüğünde dile getirmediğimiz yer kalmadı şimdi buraya da yazıyoruz ama boşuna.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.