Kış Gelmeden Doğalgaza İndirim Geldi

 • Haberin Tarihi: 19 Ekim 2017
 • Bu haber 665 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Kış Gelmeden Doğalgaza İndirim Geldi

AKSA Doğalgaz Bayburt ve Gümüşhane’de 16 Ekim’den itibaren yüzde 9 oranında indirim yapıldığı açıkladı.

AKSA Doğalgaz Gümüşhane-Bayburt Bölge Müdürü Rahime Meydan, yaptığı açıklamada, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK), Gümüşhane ve Bayburt illerinde 2017-2021 yılları arasında geçerli olacak doğalgaz tarife fiyatlarını belirlediğini ifade etti.

Kararın Resmi Gazete’de yayımlandığını ve bu illerde 16 Ekim’den itibaren mevcut tarifeye göre yüzde 9 daha ucuz doğalgaz kullanacağını belirten Meydan şunları söyledi;  “Kamu kurum ve kuruluşlarının doğalgaz kullanmaya başlaması, yeni konutların tümünün doğalgaza uyumlu inşa edilmesi ve tamamlanması ile doğalgaz tüketimi arttı. Artan bu kullanımı da gaz satış fiyatını dengeledi. Gümüşhane ve Bayburt illerini temiz havaya kavuşturmak, yaşam alanlarında ekonomik konfor sunmak için doğalgaz çalışmaları devam edecek. Çalışmalarında gece gündüz desteğini esirgemeyen Gümüşhane Valisi Okay Memiş ve Belediye Başkanı Ercan Çimen’e teşekkür ederiz.”

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • serdar
  19 Ekim 2017 11:49

  o zamanda yazdım yine yazıyorum. bunlar bizi kandırıyor. abone sayısı ile zammın bir ilişkisi yok. abone sayısı az olabilir lakin tüketim fazla.. örnek; istanbuldaki 100 abonenin 1 ayda tükettiğini Bayburtlu 2-3 aile tüketiyor. yani istanbulda 100 abone aylık 1800 liralık gaz yaksa bayburtta bir aile sadece aylık 600 liralık gaz yakıyor.. onun için abone sayısının zamla alakası yoktu, yine yoktur. sanırım devreye birileri girdi. malum seçim yaklaşıyor ya.. baksanıza sektörler zam açıklıyor, sanki yetkili sorumlu hükümet değilmiş gibi zamları geri çekiyor veya indiriyor. bu gazda da muhtemelen öyle olmuştur.. bu arada neden Gümüşhane valisi ve belediye başkanına teşekkür edildi onu da anlamadım. demek ki gümüşhane idarecileri indirim için uğraştılar sahipsiz bakanı olan Bayburt kaderine razı geliyor. tabi herkesin tuzu kuru.. neyse.. indirim olmuş o da güzel.. inşallah uzun sürelidir..

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.