Kavcıoğlu,Tarihe Işık Tutan Bayburt’u TBMM’de Anlattı

 • Haberin Tarihi: 21 Şubat 2018
 • Bu haber 1363 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Kavcıoğlu,Tarihe Işık Tutan Bayburt’u TBMM’de Anlattı

AK Parti Bayburt Milletvekili Doç. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Bayburt’un düşman işgalinden kurutuluşunun 100. Yıl dönümü nedeniyle bir asır önce Bayburt’ta neler yaşandığını TBMM’de yaptığı konuşmada anlattı.

Kavcıoğlu şunları söyledi:

“Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı vesilesiyle söz almış bulunmaktayım. Gazi Meclisi saygıyla selamlıyorum. Bu vatan için nice insanımız gözünü kırpmadan canını vermiştir. Analarının kınalı kuzuları vatan için şehit olmuştur. Bizimkisi nedir biliyor musunuz? Birinci Dünya Savaşı’nda Kop Dağlarında yazılan ve adı tarihe “İkinci Plevne” olarak giren destandır. Bizimkisi, Kafkasya cephesinde Osmanlı-Rus savaşının seyrini değiştirecek kadar önemli bir savunmadır. Bizimkisi, kınalayıp askere gönderdiği evlatlarını yitiren ancak canı gönülden “Vatan sağ olsun.” diyen analarımızın öyküsüdür. “Evlatlarını” derken, o dönemde sadece erkeklerimizin değil, kadınlarımızın da bu destanda önemli görevler aldığının altını çizmek isterim. Bu yıl Yukarı Kırzı köyümüzde İffet Kadınları Abidesi’nin açılışını yaptık. Bu, milletimizin cesaretini, kararlılığını, izzet ve iffetini temsil açısından çok önemlidir. Ermenici çetelerin tasallutundan kurtulmak adına kendilerini tandıra atarak can vermiş, şehit olmuşlardır. İslam’la yoğrulan  bu değerli topraklarda bu asil duruşu sergileyen kadın şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yâd ediyorum” ifadelerini kullanan Kavcıoğlu’nun konuşmasının tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • anadolu yakası bayburt platf-ist.
  23 Şubat 2018 12:36

  Bayburt m.vekillerine-akparti il bşk,lığına ve stk,açık mektup,selamlar sunarak,d.demiryolu projesi
  bayburttan geçmiyor diye basında yayımlandı,dolayısıyla,g.hane federasyonu kadar olamadık,
  kimse kusura bakmasın,eğer tren bayburttan geçmez ise yakında ilçe durumuna gelir,
  demiryolu olmayan yere kimse fabrika yapmaz,dolayısıyla”göç devam eder.hoşça kalınız.
  not:sn c.başakanı 3-4 yıl önce Bayburt mitinginde söz vermişti,ne bekliyorsunuz,bayburt yetkilileri?
  Allah aşkına uyanma zamanı gelmedimi???

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.