Kar Kış Demeden Yapımı Devam ediyor

 • Haberin Tarihi: 15 Aralık 2017
 • Bu haber 2467 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Kar Kış Demeden Yapımı Devam ediyor

 

Bayburt’ta yapımı devam eden 200 yataklı Devlet Hastanesinin yapımı kar kış demeden devam ediyor.

2017 yılı Eylül ayında temel kazısına başlanan ve 550 gün sonra tamamlanarak hizmete açılması beklenen hastanenin yapılacağı alanda kazı ve hafriyat işleri devam ediyor. Kış sezonu nedeniyle soğuk ve don olayının yaşanmasıyla birlikte kalıp ve beton yapım işleri durdurulurken kış sezonu süresince inşaat alanında kazı ve hafriyat işlemlerinin devam edeceği belirtildi.

Yaklaşık 10 bin metre kare inşaat alanı içerisinde yer alacak olan hastane içerisinde 55 poliklinik, 12 yataklı klinik, 7 ameliyathane ve 25 yoğun bakım ünitesi yer alacak. Hasta odaları ise otel sistemindeki şartlarda yapılacak.

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • BAYBURT
  15 Aralık 2017 21:50

  BAYBURT DAHA BÜYÜĞÜNE LAYIKTIR AYRICA BU ZAMANA KADAR BU HASTANENİN YAPILMAMASI DA BAYBURTA SÖZÜM ONA NE KADAR DEĞER VERİLDİĞİNİ GÖSTERMEKTEDİR BAYBURT HALKININ ÇEVRE İLLERDE ÇEKTİĞİ SIKINTILAR ANCA GÖRÜLEBİLMİŞTİR AMA BUNDAN BİLE RANT SAĞLAMAYI KENDİNE MESLEK EDİNMİŞ KİŞİLER BAYBURTTA MEVCUTTUR NE YAZIK Kİ

 • Bayburt lu Salih
  16 Aralık 2017 04:08

  Bayburt a ve ülkemize hayırlı olsun derken;
  Bayburt a tren yolu yapılır,Çaykara nın yoğun bir şekilde olmasını istediği Çaykara tarafından karayolu tüneli ve beraberinde istihdama yönelik yeni projeleri de düşünürsek bu projeler tahminen on (10) yıl içerisinde gerçekleşecektir diye düşünüyorum.
  İşte o zaman hastanenin kapasitesi yetmeyecek ve ek bina veya yeni hastane söylemleri başlayacak, mevcut hastanede aynı serüveni yaşadı.
  En azından alan olarak daha fazla alan ayrılırsa yarın alanımız yok denmez ve ek hizmet alanları rahat bir şekilde yapıla bilir

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.