İYİ Parti’den Bayburt Milletvekili Sayısı İçin Kanun Teklifi

 • Haberin Tarihi: 28 Aralık 2018
 • Bu haber 418 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
İYİ Parti’den Bayburt Milletvekili Sayısı İçin Kanun Teklifi

 

İYi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar Bayburt’un 1 olan Milletvekili sayısının 2 ye çıkarılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına kanun teklifi verdi. 

İYİ Parti Bayburt İl Başkanı Yılmaz Kırıcı konuyla ilgi şu açıklamayı yaptı:

“Kısa bir süre önce İYİ Parti Bayburt il teşkilatımızı ziyaret eden Samsun Milletvekilimiz Sayın Bedri Yaşar’a, Bayburt Milletvekili sayısının bire düşürülmüş olmasının şehrimiz açısından olumsuzluklarını anlattık. Bize hak veren ve bu konunun çözümü için bir kanun teklifi hazırlayacağını belirten Sayın Yaşar, 28 Aralık 2018 tarihinde Milletvekili sayısında değişiklik yapılması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına kanun teklifi vermiştir. Kendisine bütün Bayburtlular adına çok teşekkür ediyor, bu konunun takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.  

Her ilin en az iki milletvekili bulunmasına rağmen Bayburt’ta sadece 1 milletvekili olduğunu, bunun ise demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisi olan temsiliyete gölge düşürdüğünün belirten İYi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiği kanun teklifi şöyle:

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • musa
  6 Ocak 2019 01:49

  helal be
  o kadar milletvekili gönderdik ama başka şehirden destek geliyor
  bi el atın bari bi ceviz gibi bi ürün için destek verin de tarım biraz hayat bulsun bitirdi bu işkur baybıurtu

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.