İYİ Parti Bayburt Milletvekili Adayını Açıkladı

 • Haberin Tarihi: 8 Mayıs 2018
 • Bu haber 830 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
İYİ Parti Bayburt Milletvekili Adayını Açıkladı

İYİ Parti Bayburt İl Başkanı Yılmaz Kırıcı, aday tanıtımı için yaptığı basın toplantısında, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerinde Bayburt Milletvekili adaylarının Kurucu İl Başkanı Süleyman Burç olduğunu açıkladı.

İl Başkanlığı binasında parti yöneticilerinin de hazır bulunduğu basın toplantısında İYİ Parti Bayburt Milletvekili Adayı Süleyman Burç yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“İyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz. İyi insanların insanlık tarihine armağan etmiş bir milletiz. Hoca Ahmet Yesevi Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli , Yunus Emre bu milletin iyi insanları arasından yetişti. Onlar iyiliği ,iyi insan olmayı öğütlediler.İyiliğin peşinden koştular. İyi insanlar bu toprakları onurlandırdıktan sonra bu topraklardan o büyük Osmanlı devleti doğdu.Bu devlet büyüdü üç kıtaya hakim oldu o insanların torunlarıyla ,Sarı Saltuklarla… gittiği yerlere sevgi kültürünü götürdü. “Yaratılanı severim, yaratandan ötürü “ diyerek.Bizler bu inançla yola çıkıyoruz. İyi insanların iyi bir Türkiye için gelecek ve “Türkiye İyi Olacak”

Gençlerimize iş, kadınlarımıza yaşam hakkı ve eşitlik. Yaşlılarımıza huzur, güven ve bakım imkanı. Çocuklarımıza neşe, mutluluk ve sağlık. Milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıkıyoruz.Zor dönemde ve zor şartlarda yola çıktığımızın farkındayız. Milletimize inanıyor ve güveniyoruz. Seksen milyonuz, Büyük bir milletiz. Büyük bir ekonomiyiz. Çalışıyoruz ve üretiyoruz. Paylaşmıyoruz. Hakça paylaşacağız.Birlikte başaracağız. Adil olacağız. Adaleti sağlayacağız. Mazlumun, haklının yanında,zalimin karşısında olacağız. Farklılıklarımızı değil, ortak yanlarımızı öne çıkaracağız.Farklılıklarımızı göreceğiz. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in dediği gibi “Aynı yer sofrasında, aynı tastan birlikte kaşık sallayan, aynı türkülerle oynayan, eğlenen,evlenen. Aynı acıları paylaşan, aynı yemeği bölüşen. Aynı türkülerle  ağlayan biz değimliyiz ? İyi bir Türkiye için varız.İyi bir Türkiye için buradayız.İyi bir Türkiye için yanınızdayız.İyi bir Türkiye için yola çıkıyoruz.”

İlkelerimiz

Türk milletine güveni esas almak

Açık, dürüst ve hesap verebilir olmak.

Çoğulcu, katılımcı, kapsayıcı pozitif siyaset yapmak.

Somut hedeflere sahip olmak ve odaklanmak.

Çözüm öretmek ve çalışkan olmak.

Eleştiriye açık ve özgür düşünceli

Siyaseti değerler üzerinden üretmek ve yapmak.

Milliyetçiliği kültürel ve ekonomik alanlara taşımak.

Farklılıklara saygılı olmak.

Milli menfaatlerimizi her alanda ön planda tutmak.

Amacımız

Cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak.

Çağdaş medeniyeti yakalamak.

Parlementer sistemi yaşatmak.

Denge ve kontrol ilkesi üzerinde kurulu kuvvetler ayrılığını kurmak.

Fırsat eşitliği sağlamak.

Mülkiyet hakkını korumak.

İnançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak.

Bağımsız, tarafsız ve adil yargıya kavuşmak.

Yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmek.

İYİ Parti, onun Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, tüm vatanseverler ve demokrasi mücahitleri tek adam devleti rejiminin oldu bittilerine pabuç bırakmayacaktır.İster erken yapılsın ister zamanında Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Türk milletinin demokratik feraseti ve basiretiyle yeniden parlamenter rejime döneceğimizi en gür haykırışımızla ilan ediyoruz.

Ak Partili yurttaşlarımız dahil siyasi görüşü ne olursa olsun, demokratik hukuk devletine inanan her şahısın vatandaşlık görevi bu düzenlemeye karşı çıkmaktır.Kötülüğün uzun karanlık gecesi bitiyor iyiliğin şafağı yükseliyor.Milletimiz gönlünü ferah tutsun.Güçlendirilmiş parlamenter rejimle milletimizi onun iradesinin temsilcisi olan Yüce Meclis’le tekrar buluşturacağımız günler geliyor.”

 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • hamit
  10 Mayıs 2018 09:59

  sayın hocam galerden komşuyduk rahmetli naci amcayla ve sizinle, ufku geniş anlayışı geniş birisiniz. sakın cebinizden para harcamayın siyasete yazık olur paralarınıza. helal kazanıyorsunuz helalinden harcayın.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.