İYİ Parti Bayburt İl Başkanı Kırıcı’dan “Andımız” Açıklaması

 • Haberin Tarihi: 20 Ekim 2018
 • Bu haber 560 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
İYİ Parti Bayburt İl Başkanı Kırıcı’dan “Andımız” Açıklaması

 

İYİ Parti Bayburt İl Başkanı Yılmaz Kırıcı, Danıştay tarafından verilen andımız kararı sonrası oluşan gündem hakkında yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Bakanlığın yargı kararını biran önce uygulamaya geçirmesini beklediklerini ifade eden Kırıcı şunları söyledi, “ Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim kurumları yönetmeliğinin öğrenci andı başlıklı 12. maddesini 8 Ekim 2013 tarihinde yürürlükten kaldırıldıktan sonra önemli bir dönemin içerisinde girilmişti. İYİ Parti Adana milletvekilimiz İsmail Koncuk, Türk Eğitim – Sen Genel Başkanlığı döneminde bu konuyla ilgili başlattığı hukuki mücadele beş yıl sonra hukuk zaferine dönüşmüştür. Danıştay’ın aldığı kararı ile tekrar okullarda Andımız’ın okutulmasına karar verilmiştir. Doğru olanda buydu, çünkü öğrenci andımız partiler üstü değerlendirilmesi gereken bir konudur.” dedi.

Andımızın kaldırılmasının tamamen siyasi iktidarın tasarrufu ile gerçekleştiğini ifaden eden İYİ Parti Bayburt İl Başkanı Yılmaz Kırıcı, “ 5 yıl önce alınan bu karar sonrası tepkilere rağmen okullarımızda öğrenci andı okutulmamıştır. Aradan geçen bu süreç sonrası Danıştay 8.dairesinin verdiği karar bizleri mutlu etmiş ve andımız yeniden okullarda okutulacaktır. Öğrenci andını ırkçı olarak itham eden bazı marjinal çevrelerin söylemleri tamamen boşa çıkmıştır. Yargı kararlarının geciktirilmeksizin uygulanması anayasanın bir gereğidir. Milli Eğitim Bakanlığı Danıştay’ın bu kararını bir an önce uygulamalı ve dolayısıyla milli varlığımızla sorunu olan Türk kimliğinden rahatsızlık duyan ayrılıkçı zihniyetlere de cevap vermiş olacaktır. 

Andımızın nesinden ve hangi cümlesinden rahatsızlık duyuyorlar. Türküm kelimesi mi? doğruyum kelimesi mi? yoksa çalışkanım kelimesi mi? rahatsızlık veriyor. Brunson kararına saygı duyanları Danıştay’ın bu isabetli kararına da saygı duymaya davet ediyor ve İYİ Parti olarak bu konunun takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum.  Ne Mutlu Türküm Diyene.”

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • Bayburt
  20 Ekim 2018 20:40

  Yerinde ve doğru bir açıklama tebrik ederim.
  Ne Mutlu TÜRK’üm Diyene …

 • haktan
  21 Ekim 2018 19:25

  tebrik ediyorum yerinde bir açıklama olmuş. böyl gündeme dair görüşlerinizi sürekli duymak isteriz

 • YAVUZ
  22 Ekim 2018 13:48

  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…RAHATSIZ OLANLARA DANIŞTAY VE TÜRK HALKI ÇOK GÜZEL CEVAP VERMİŞTİR..NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE …HER MİLLET KENDİ DEGERLERİNE AŞI VURUR BİZLERDE NESİLLERİMİZE TÜRKLÜK AŞISINI VURACAGIZ

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.