İstanbul’da Bayburtlular 101. Kurtuluş Gecesinde Buluştu

 • Haberin Tarihi: 25 Şubat 2019
 • Bu haber 469 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
İstanbul’da Bayburtlular 101. Kurtuluş Gecesinde Buluştu

 

Bayburt’un kurtuluşunun 101.yılında İstanbul Bayburt Kültür ve Yardım Derneği Bağcılar Olimpik spor salonunda düzenlediği programa siyasiler, bürokratlar ve çok sayıda Bayburtlu katıldı.

Bayburt Kültür ve yardım Derneğinin organize ettiği ve sunuculuğunu Mehmet Öksüzer’in yaptığı gece, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Bayburt’un tanıtımının yapıldığı slayt gösterisi sonrası halk oyunları ekibinin gösterisiyle devam etti. Daha sonra Bayburtlu sanatçılar, Muhsin, Devran, Sehlan ve Tuğçe Nur sahne aldılar.

Bayburt Kültür ve yardım Derneği Genel Başkanı Hicabi Durmuş’un açılış konuşmasını yaptığı geceye, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Samsun Valisi Osman Kaymak, Ulaştırma eski Bakanı Ahmet Arslan, Bayburt Milletvekili Fetani Battal, İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, Bayburt 26.Dönem Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfı Başkanı İsrafil Kahraman, Arpalı Belediye Başkanı Şadi Terzi, Bayburt Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk, bürokratlar ve STK temsilcileri ve Bayburtlular katıldı.

Geceye destek verenlere plaketlerin takdimi sonrası Orhan Hakalmaz’ın söylediği türküleriyle program sona erdi.

Fotoğraflar: Bayburt Gündem 

 

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • anadolu yakası bayburt dernk platfor-ist
  26 Şubat 2019 10:31

  “BAYBURT GURBET KONSEYİ”KURULARAK,TARİHİ BAYBURT İLİMİZE,YAKLAŞIK 20-25 TANE ÜRETİM,
  YANİ FABRİKA KURULABİLİR VE GÖÇ ÖNLENİR,ÖNEMİNE BİNAEN.,2015 YILINDA SN C.BAŞKANIMIZ,
  BAYBURT MİTİNGİNDE DEMİRYOLU(TREN)İÇİN SÖZ VERDİ,!!,DOLAYISIYLA BAYBURT BURSA GİBİ ÜRETİM
  MERKEZİ OLABİLİR,!!,HERKESE TŞKLER,

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.