İlk Tepki Ankara Bayburt Derneğinden Geldi

 • Haberin Tarihi: 29 Kasım 2018
 • Bu haber 474 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
İlk Tepki Ankara Bayburt Derneğinden Geldi

 

Ankara Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneğinden Bayburt’ta sosyal medyaya yansıyan Atatürk Heykeliyle ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

Ankara Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adnan Bayram yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Sosyal medyada dolaşan çirkin bir olayı yaşamaktayız.  Şöyle ki; Atatürk Heykeli otopark inşaatı yapılırken atık deposuna atıldığı resim edilmiş vaziyette. Bu durumdan yetkililerimizin haberi yoktur. Bu durum gerçek ise derhal bu heykelin korumaya alınarak şehrimizin merkezine yerleştirilerek yapılan saygısızlığa son verilmesi, aksi takdirde daha ağır ithamlara maruz kalacaklardır. Ankara Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu başkanı olarak hoşgörü ile bu yanlışın önüne geçilmesini ve yetkililerimizin derhal gereğini yapmaları bizleri mutlu edecektir.”

Bayburt Belediyesinden açıklama yapıldı 

Sosyal medyada bir anda gündeme oturan bu görüntüler sonrası Bayburt Belediyesi’nden “Atatürk Heykeli” açıklaması yapıldı.

Konuyla ilgili Bayburt Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Sosyal medyada dolaşan bu fotoğraflar olumsuz algı oluşturulmak adına saptırılarak yayınlanmıştır. Gerçekle herhangi bir alakası yoktur” denildi.

Bayburt Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle:

“Belediyemiz tarafından Bayburt’umuza hem otopark hemde bir Saray Bahçesi projesi yapılmaktadır. Proje çalışmaları esnasında kaidesinden alınan Atatürk heykeli brandayla koruma altına alınmış ancak olumsuz hava şartları neticesinde heykelin brandası zarar görmüş olup yenisiyle değiştirilmiştir. Hepimizin ortak değeri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeli Bayburt’a kazandıracağımız Saray Bahçesi’nin inşası tamamlandığında en güzel haliyle yine aynı alanda yerini alacaktır. Sosyal medyada dolaşan bu fotoğraflar olumsuz algı oluşturulmak adına saptırılarak yayınlanmıştır. Gerçekle herhangi bir alakası yoktur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • GÜRSEL KARAPINAR…
  30 Kasım 2018 10:44

  Bu görüntü Bayburt’a yakışmadı,heykelin geçici bir süre
  korunacağı belediye dahil, o kadar kurum deposu var ki..!
  İnşaat yığınlarının içine bırak,ondan sonra ,şöyle oldu böyle
  oldu, kırk dereden su getireceksin….
  Fitne kol geziyor, bu da değişik bir türün sergilenişi…
  Siyasi görüş fark etmez ,tüm parti ve sivil toplum örgütleri kınamalı..
  Bu na sebebiyet veren en yetkiliden, en azına kadar hepsini
  AYIPLIYORUM….!

 • alim
  30 Kasım 2018 15:37

  hersey daha güzel olacak

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.