Hükmü Pekmezci’nin Yerel Yönetim Projeleri

 • Haberin Tarihi: 17 Mart 2019
 • Bu haber 519 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Hükmü Pekmezci’nin Yerel Yönetim Projeleri

 

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt Belediye Başkan Adayı

Saygıdeğer hemşehrilerim,

Yıllardan beri birlikte yaşadığımız bu güzel şehre yeniden hizmet etme adına Milliyetçi Hareket Partisi’nden Bayburt Belediye Başkan Adayı olarak düşüncelerimi ve projelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Aziz hemşehrilerim,

Karlı dağların ayazında, yağan yağmurunda, esen rüzgârında yine bu topraklardaydık. Hiç terk etmedik. Sizinlebirlikte acıları, sevinçleri paylaştık güvenle dolaştık sokaklarında caddelerinde huzurun şehrinde gururla. Doğup büyüdüğüm bu şehirde gün oldu çocuksu sevinçlerimizi, gençlik hayallerimizi ve geleceğimizi kurduk. Şimdi ise düşlerimin ve gerçeklerimin şehri Bayburt’ a yeniden hizmet etmek istiyorum.

1999-2004 yılları arasında teveccüh göstererek Belediye Başkanı olarak seçtiğiniz dönemde size layık olma adına adil, tarafsız, şeffaf herkesi kucaklayan siyasi düşünceler ötesinde hizmeti öne çıkaran bir anlayış ile çalıştık. Yaptığımız hizmetleri hemşerilerimiz bir vefa duygusu içerisinde unutmadı ve unutturmadı. Bugün çıktığımız yolda dün sunduğumuz hizmetler ve yönetim anlayışımız hep iyi duygular ile yâd edildi.

İşte bu anlayış içerisinde bu tarih ve kültür şehri Bayburt’umuza hizmet etmek istediğimiz belirtiyor, gerçekleştireceğimiz projelerimizi kapsayan bu broşürü değerlendirmelerinize sunuyoruz. Çağdaş belediyecilik anlayışı içerisinde asli belediye hizmetleri olan yaşlı ve engellilere yardım bakım hizmeti, çevreye duyarlı anlayış, kent planlaması yapıp yeni konut alanlarıyla çarpık kentleşmeyi önlemek ve alt yapı sistemlerini oluşturarak yaşanabilir bir şehir oluşturmak dışında yeni projeler ürettik.

Özellikle bu şehrin en büyük tehlikesi olarak gördüğüm göç olgusuna çözüm bulma adına istihdam artırıcı işsizliğe çözüm olacak projelerin önceliğimiz olduğunu belirtmek isterim.

Siyasi düşünceniz ne olursa olsun tüm hemşehrilerimizin desteğini bekliyor, Sevgi ve Saygılarımı Sunuyorum.

Hükmü Pekmezci Kimdir?

Hükmü Pekmezci 1954 yılında Bayburt’ta doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Bayburt’ta tamamlamıştır. Üniversite öğrenimine 1973 yılında Atatürk Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Fizik Kimya Biyoloji Bölümü’nde başlamış daha sonra Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde devam etmiş kimyager olarak mezun olmuştur. 1977 yılında Gümüşhane Öğretmen Okulu’nda öğretmen olarak mesleğe başlamış, daha sonra Gümüşhane Lisesi’nde öğretmen ve idareci görevlerinde bulunmuştur.

Hükmü Pekmezci, 1978-1980 yılları arasında Ülkü-Bir Gümüşhane Şube Başkanlığı görevini de yürütmüştür. Pekmezci, Tokat Avcı Taburu’nda 4 aylık askerlik hizmetinin ardından Bayburt Kız Meslek Lisesi’nde öğretmen ve idareci olarak göreve başlamıştır. 1985 yılında Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü olarak atanmış ve bu görevi 1989 yılına kadar sürdürmüştür.1989 yılında Bayburt’un il oluşu ile 1990 yılında kurucu olarak Bayburt İl Turizm Müdürlüğü’ne atanmıştır.

Hükmü Pekmezci 1999 yılına kadar Bayburt İl Turizm Müdürlüğü görevine devam etmiştir. Bu hizmetlerin yanı sıra, 1986 yılından itibaren yaklaşık 7 yıl Bayburt TRT muhabirliği görevini yürüttü. 1992 yılında Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Kurucu Yönetim Kurulu’nda görev aldı, aynı cemiyette genel sekreterlik ve 2. Başkanlık görevinde bulundu. Ayrıca 1992 yılından itibaren aralıklarla profesyonel 3. Ligde Bayburtspor Kulübü yönetimlerinde; genel kaptanlık, as başkanlık ve başkanlık görevleri ile Bayburt Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Organize Sanayi Kurucu Yönetim Kurulu 2. Başkanı, Bayburt Eğitim Fakültesi’nin kuruluş aşamalarında görev aldı.

1999 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Bayburt Belediye Başkanı olarak seçilen Pekmezci 5 yıl boyunca bu görevi yürüttü. Pekmezci evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hükmü Pekmezci diyor ki;

-Belediyenin aslı hizmetlerinde yürütülmesinde hakkın ve hukukun üstünlüğü için,
-İçilebilir suyu, tertemiz havası, sokakları ve caddeleri ile daha yeşil bir Bayburt için,
-Çocuklarımıza daha güvenli oyun ve spor alanları için,
-Çağdaş hizmette tarafsız herkesi kucaklayan bir belediye için,
Bizi destekleyin ve hizmet bekleyin.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • anadolu yakası bayburt dernk platfor-ist
  26 Mart 2019 17:18

  31 mart seçimlerinin bayburtumuza ve türkiyemize hayırlar getirmesini c.allahtan niyaz ederiz,
  sn hükmü beyin projeleri bayburtumuza katma değer katacaktır,zaten c.hur ittifakı,dolayısıyla,,
  sn c.başkanımız,bayburta değer verecektir,anketlerde ,millet ittifakı kaybetmiş gözüküyor,!!!,
  “inşallah yine bayburt 1 ci gelcektir,en derin saygılarımızla.s.t.k.ist.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.