Hükmü Pekmezci, Projelerine 20 Yeni Proje Daha Ekledi

 • Haberin Tarihi: 28 Şubat 2019
 • Bu haber 834 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Hükmü Pekmezci, Projelerine 20 Yeni Proje Daha Ekledi

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt Belediye Başkan Adayı Hükmü Pekmezci, Bayburt Konaklama Otelinde basın mensuplar ile bir araya geldi.

23 Aralık tarihinde proje tanıtım programında 30 projeyi kamuoyu ile paylaşan MHP’nin Belediye Başkan Adayı Pekmezci, bu projelere ek olarak 20 yeni projeyi daha basın mensupları ile paylaşarak proje sayısını 50’ye yükseltmiş oldu.

Bayburt Konaklama Otelinde basın mensupları ile önce sabah kahvaltısında bir araya gelen ve daha sonra açıklamalar yapan Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt Belediye Başkan Adayı Hükmü Pekmezci’nin yanı sıra toplantıya, Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi İdris Aydın, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyesi Adayları katıldı.

Pekmezci’nin önceden açıkladığı 30 projeye dahil ettiği 20 proje şöyle sıralanıyor:

– Tuğla ve kiremit fabrikası.

– Kültür mantarı üretim tesisi.

– Yüksek rakım çim saha ve kamp merkezi.

– Güneş enerjisi tesisinin büyütülmesi.

– Termal sıcak sudan elektrik enerjisi üretimi

– Aşağı sanayiden devlet karayolu altından toki istikametine alt geçit yapılması

– Baytuk (Bayburt toplu ulaşım kartı)

– Sentetik buz pisti.

– Şehit Osman dağı düzenlenmesi.

– Engelli ve yaşlılara evde bakım hizmeti.

– Mezarlıkların içi, kapı ve girişlerin düzenlenmesi.

– Çoruh nehri sağ şerit bent köprüsüne kadar yürüme bandı.

– Belediye binasının taşınması.

– Kent müzesi kurulması.

– İlçe, kasaba, köy minibüs ve otobüslerinin toplanma merkezleri.

– Üniversite öğrencilerinin Bayburt ile ilgili tezlerinin desteklenmesi.

– Pazar yerinin taşınması ve durumunun gözden geçirilmesi.

– Camilerimizin ve mahalle odalarının periyodik temizlenmesi.

– Okul ve yurt bahçelerinin çevrelerinin iyileştirilmesi.

– Baykent şelalesi düzenlenmesi.

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt Belediye Başkan Adayı Hükmü Pekmezci’nin basın toplantısında yaptığı açıklamalar şöyle:

“23 şubat 2019 tarihinde belediye başkan adaylığım ile ilgili manifestoyu açıklamış Bayburt halkına belediye başkan adayı olarak yapacaklarımı deklare etmiştim. Bayburt’un il oluşunun 30. yılında 30 proje olarak ifade etmiştik. ancak projelerimiz bunlar ile sınırlı olmayıp diğer projelerimizi aktaracağız.

Belediyelerin asli görevlerinin içerisinde yaşadığımız çevre ve mekanları güzelleştirmek, gelecek nesillere yaşanabilir, geçmiş kültürünü koruyan ve yaşatan bir şehir bırakmak asli görevimizdir.

Bizim özellikle üzerinde durarak açıkladığımız üretken belediyecilik anlayışında toplumun ayrıştırılmasına karşı geliştirilen bir belediyecilik anlayışı olarak hem birlik ve

beraberliğimizi güçlendiren hem de hizmette kalite etkinlik ve sürekliliği sağlayan bir yerel yönetim anlayışını sunmuş olacağız.

Öncelikle kent kimliği bilincinin oluşturulması maksadıyla tüm hemşehrilerimin yönetime katılmasını sağlamak ilgi ve beklentilerini almak mecburiyetindeyiz. Kentte yaşayanların

dinlenme, eğlenme, yürüme, özgürlüklerini gözetlemek, yapı yoğunluğu ile yeni yol ve bulvarları bu sınırlar içerisinde planlamak zorundayız. Ayrıca yeni inşaa edilecek alanlarda bina kat ve sosyal donatıları kentin ruhuna uygun yapı tiplerinin kullanılmasına özen göstermeliyiz.

“İş ile aşı birleştiren belediyecilik anlayışını oluşturacağız”

Elbette şehri içerisinde yaşayanlarla birlikte planlarken yaşayanlarında huzur ve mutluluk içerisinde hayatlarını devam ettirebilmeleri için belediye olarak yeni iş sahaları ve iş istihdamı oluşturan çalışmaları da yapmak zorundayız. İş ile aşı birleştiren bir belediyeciliği ortaya koymak zorundayız. İnsanın ekonomik açıdan kendine yetebileceği kendi özgüvenini, toplum içerisindeki varlığını ortaya koyabileceği kendisinin ve ailesinin hayati ihtiyaçlarını karşılayabileceği iş sahibi olması “iş ile aşı birleştiren” belediyecilik anlayışının esasını oluşturmaktadır. 

“Yeni iş ve yatırım imkanlarının önünü açacağız”

Geçen proje toplantımızda özellikle ifade ettiğimiz gibi Bayburt’un en önemli problemi göç olgusu olduğunu belirtmiştim. Sürekli dışa bir göçün devam ettiği sebepler içerisinde işsizliğin birinci sırada olduğu, bunun çözümü adına ortaya koyduğumuz projelerin

istihdam oluşturma önceliğinde olduğu görülecektir. Yeni iş ve yatırım imkanlarına kapı aralayacak yeni işletmelerin ve uygun tesislerin hizmete sunulması bu açıdan büyük önem arz etmektedir. Allah nasip ettiği takdirde kazandığımızda bu projeler dışında Bayburt için uygun günün şartları gereği projeler olması halinde onları da uygulamaya geçireceğiz.

“Ankara’dan her türlü desteği alacağız”

Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt Belediye Başkan Adayı olarak geçmiş tecrübelerimin ışığı altında mevcut projeleri Bayburt için uygulamayı öncelik sırasına göre ortaya koyacağız. Bu konuda Cumhur İttifakının bir adayı olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep

Tayyip Erdoğan Beyden, Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyden, Milletvekilimiz Sayın Fetani Battal ve Maliye Eski Bakanımız Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Sayın Naci Ağbal Bey olmak üzere yetki ve görevleri uygun olan herkesten gerekli desteği alacağım. Otuz yıllık bir kamu personeli ve eski bir belediye başkanı olarak Bayburt’un yaşanabilir bir şehir olması için elimden gelen her şeyi yerine getireceğimi vurgulamak istiyorum.” Dedi.

Yukarıda açıklamalar yapan Pekmezci, basın mensupları tarafından kendisine yöneltilen soruları da cevapladı.

31 Mart akşamı seçildiği takdirde bazı mahallelerde projeler yaparak başlatacakları kentsel döşüm çalışmalarını, belediyede oluşturacakları proje ekibiyle hayata geçirmeye çalışacaklarını dile getiren Pekmezci, mevcut belediye binasının imkanlar dahilinde iki katını yıkmayı düşündüklerini ve belediye binasını başka bir yere taşınacaklarını, kalenin turizme kazandırılması için gerekli girişimleri başlatacaklarını, ilçe, belde ve köylerden gelen minibüs ve kamyonetler için şehir girişlerinde park alanları oluşturacaklarını, yeni yapılan ancak faaliyete henüz geçmeyen halk pazarının alt veya üst bölümüne otopark yapacaklarını, Gümüşhane’den Bayburt’ta son yıllarda gelen çöp konusunun gözden geçirilerek şehrin menfaatleri doğrultusunda bu sorunu çözeceklerini ve bir çok sorunu bulunan esnafların sorunlarını asgariye indirmek için ortak aklı devreye sokarak sorunlarını birlikte çözecekleri ifade etti. 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • erdoğan
  1 Mart 2019 18:04

  mezarlıklara ağaç dikilirse,çok iyi olur,.trabzon-erzurum öyle.teşekkür.

 • alperen
  1 Mart 2019 23:45

  – Baytuk (Bayburt toplu ulaşım kartı)

  zaten mevcut

 • Bayburt lu Salih
  2 Mart 2019 06:59

  Sn Başkanım ;
  Bahse konu projeler uygulana bilirse gayet güzel projeler, ekonomik katkı, üretim ve istihdam sağlayacak projeler olması Bayburt ve ülke adına kazançtır.
  ” DAHA ÖNCEKİ YORUMLARIMDA’DA BAHSETTİĞİM—-T R E N ” ——–PROJESİ İÇİN ÇOK ACİL , GENİŞ KAPSAMLI ,İL İÇİNDEN VE DIŞINDAN KOMİTE KURULUP , ANKARA DAN PROJENİN BAYBURT TAN GEÇMESİ SAĞLANMALI.
  YEREL BASINDA BU KONUYU HER PLATFORMDA,BU PROJE UYGULANMAYA BAŞLADIĞI GÜNE KADAR SICAK TUTMALI

 • Gökmen
  2 Mart 2019 09:39

  Çoruh nehri kıyısı boyunca nehir manzarası boyunca üniversiteden başlayarak Kaleardı’na kadar yürüyüş(koşu) ve bisiklet yolu projesi neden olmasın.

 • Hakan
  2 Mart 2019 14:06

  Almanya`da ki mezarliklarin görüntülerine internet ortamindan bakmanizi tavsiye ederim. Bu konuda baska birsey söylemeye gerek yok.

 • Bayburt lu Salih
  2 Mart 2019 17:10

  Sn Başkanım;
  Projeler güzel,istihdama yatırıma üretime yönelik projeler önemli,hayata geçerse başarılı bir çalışma olur, her adayın uygulana bilir proje ortaya koyması lazım
  ” T R E N ” PROJESİ İLE İLGİLİ İL İÇERİSİNDEN VE DIŞINDAN BİR HEYET OLUŞTURULUP, ANKARA YA TREN PROJESİNİN BAYBURT VE TÜRKİYE AÇISINDAN ÖNEMİ VE HANGİ YATIRIMLARIN OLACAĞI KAÇ KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEĞİ, YILILIK KAZANÇLARIN TAHMİNİ NELER OLACAĞI, ÜLKEYE TAHMİNİ DÖVİZ GİRDİSİ NE KADAR OLACAK, BU VESİLE İLE TURİZME ETKİSİ NE KADAR OLACAK,TAŞIMACILIKTA NE KADAR TASARRUF OLACAK, ZAMAN OLARAK NE KADAR KAZANIM SAĞLANACAK,ANLATILMASI LAZIM
  V E L H A S I L, ” T R E N ” BAYBURT’A ŞART

 • halil BALABAN
  5 Mart 2019 21:31

  SYN. BAŞKANIM…. BİZLER , BALABAN’LAR OLARAK GENİŞ BİR SULALEYİZ. EVEL ALLAHIN İZNİ İLE , İNŞALLAH , AMCAM AHMET BALABANIN’ DA DİREKTİFİ İLE , İNŞALLAH BALABANLAR OLARAK SENİN İZİNDEYİZ. ÖMRÜMÜZ VAR İSE , YÜKSEK BİR OY KAPASİTESİ İLE SENİ DESTEKLİYORUZ. HÖRMETLE ELLERİNDEN ÖPER SAYGILARIMI SUNARIM. HAİLİ İBRAHİM BALABAN. BAŞARILAR DİLERİZ.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.