Hastane Kavşağına Yan Yol Çözümü…

 • Haberin Tarihi: 3 Ağustos 2017
 • Bu haber 993 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Hastane Kavşağına Yan Yol Çözümü…

Bayburt şehir merkezi hastane kavşağındaki araç ve yaya trafiğinin yoğunluğu nedeniyle karayolları yan yol yapımını hızlandırdı.

Yüklenici firma olan Bayburt Gruop tarafından yapımı başlayan yan yollar hastane kavşağındaki yoğunluğu önemli derecede çözüme ulaştırması bekleniyor. Yolun sağ ve sol tarafına yapılacak olan yan yollar yaklaşık 500 metrelik mesafede oluşacak. Şehir merkezinden hastane ve hastanenin bulunduğu yerleşim alanlarına gidecek olan araçlar, beyzade düğün salonunun bulunduğu yerden yan yolu kullanarak gidebilecekler. Yolun diğer tarafında bulunan ikamet alanlarına ve iş yerlerine gidecek olanlar ise yapılacak olan diğer yan yolu kullanacaklar.

Yeni yapılan okul için alt geçit talebi

Özellikle Huzur sitesi, Uygur Kent ve Ihlamur Kent’in yerleşin alanlarına yakın bir yerde yapımı tamamlanmak üzere olan Hayırseverler İmam Hatip Ortaokulu 2017-2018 yılı eğitim ve öğretim sezonunda hizmet vermeye başlayacak. Bu nedenler Hastane kavşağında yoğun bir şekilde araç ve yaya trafiği dolayısıyla öğrenci yoğunluğu oluşacak. Şehit Üsteğmen Cem Nuri Başgül Ortaokulu öğrencilerinin tamamı yeni yapılan Hayırseverler İmam Hatip Ortaokulunda eğitim görecekler.

Şimdiden öğrencisi olan veliler kara kara düşünmeye başlamış durumdalar. Birçok öğrenci velisi, yeni yapılan okulda eğitim görecek olan çocuklarının araç trafiğinin yoğun olduğu kavşaktan sürekli bir şekilde gidip gelmelerinin tehlikeli olacağını belirtiyorlar. Öğrenci velileriyle birlikte bir çok vatandaş yetkililerden kavşağa alt geçit yapılmasını ısrarla talep ediyorlar. Yan yol yapımının başlamasının alt geçit yapılması için bir fırsat olabileceğini dile getiren vatandaşlar, şehir merkezinde yapılan 3 adet üst geçidin doğru dürüst kullanılmadığını vurgulayarak, ilk kez bir alt geçidin hastane kavşağına yapılmasını istiyorlar.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • egemen
  4 Ağustos 2017 06:43

  Şimdilik çok güzel bir çözüm oldu. Emeği geçenlerden Allah Razı Olsun. İlerliyen yıllarda ,Hastane tarafından gelen araçların tuvtürk tarafına ve şehire doğru gitmesi için şehirler arası yola ve ışıklara yakalanmadan alt geçit ile güzargah olmalı. Bu şekilde Trabzon yolunda Erzurum güzergahına giderken bir ışık daha kaldırılmış olur. Böylelikle araçlar sadece emniyet önündeki ışıklar da duraklar.

 • semih
  4 Ağustos 2017 13:14

  Battı çıktı yapılarak sorun tamamen çözülmeli,zor birşey değil yeterki üzerinde durulsun.Melih GÖKÇEK’ e sorulsun nasıl yapılır diye.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.