Harp ve Vazife Malullerine Ek Ödeme

 • Haberin Tarihi: 29 Ocak 2019
 • Bu haber 303 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Harp ve Vazife Malullerine Ek Ödeme

 

Harp ve vazife malulü 58 bin 593 kişiye 1 Şubat’ta toplam 164.971.866.82 TL ödeme yapılacağı belirtildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, harp ve vazife malullerine ek ödemelerinin 1 Şubat 2019 Cuma günü yapılacağını açıkladı.

Selçuk, harp ve vazife malullerinin ek ödemelerinin tarihini yazılı açıklamayla duyurdu.

Ödemelerin tarihinin 1 Şubat 2019 olduğunu açıklayan Selçuk, bu kapsamda 58 bin 593 kişiye toplam 164 milyon 971 bin 866 lira 82 kuruş ödeme yapılacağını belirtti.

Hak sahiplerinin ek ödemelerini aylık almakta oldukları banka ve PTT Şubelerinden alabileceğini belirten Bakan Selçuk, açıklamasında, “Vatanımızın bekası, ülkemizin huzur ve güvenliği uğruna şehadete yürüyen kahramanlarımızın geride bıraktıkları yakınları ile bu uğurda vazife malulü/harp malulü ve gazi olan vatan evlatlarına sahip çıkmak Bakanlık olarak temel görevlerimizden. Bizler daima birbirimize emanetiz. Yapılacak ek ödemelerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • seko69
  30 Ocak 2019 10:07

  öyle bir algı yapıyorlar, öyle bir sunum yapıyorlar ki, sanki bir lütuf sunuyorlar, sanki babalarının kesesinden veriyorlar. yıllardır aldıkları maaşlar. devlette vermek zorunda. birde bu yöntem linç yöntemidir. küçük düşürme yöntemidir. Adamlar Hayatlarını ülke için vermişler, gazi olmuşlar sen kalk bunu showa dönüştür. yazık

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.