Halk Pazarında Bayram Bereketi…

  • Haberin Tarihi: 28 Ağustos 2017
  • Bu haber 595 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Halk Pazarında Bayram Bereketi…

Kurban bayramına sayılı günler kala Bayburt halk pazarlarında bayram bereketi yaşanıyor. Bayburt’ta Pazartesi günleri kurulan halk pazarına özellikle bayram öncesi alışverişi için akın eden vatandaşlar, pazarcı esnafının yüzünü güldürüyor.

Bu olumlu gelişmelerin yanı sıra, aradan geçen yıllar içerisinde her geçen dönem pazarcı esnafına yetmeyen pazar yeri, pazarcılar ve vatandaşlar tarafından şikayetleri de beraberinde getiriyor.

Bereketli geçen halk pazarı günlerinde Bayburt’ta bağcılıkla özellikle sebze üretimi yaparak geçinenler , halk pazar girişindeki köprünün her iki tarafında yer almaları ve kullanılan yerlerin yetersiz ve kullanışsız olması nedeniyle sorun yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Ayrıca pazartesi günleri araç trafiği akışının pazar girişini olumsuz bir şekilde etkilediğini dile getiren pazarcılar, araç trafiğinin köprü altından değil dört yol kavşağından verilmesinde yarar olduğunu, hiç değilse haftada bir gün bu uygulamanın hayata geçirilmesinin pazarcılara ve vatandaşlara büyük katkı sağlayacağını ifade ediyorlar.

Pazar esnafı bir an önce yapılacak olan yeni halk pazarının tamamlanmasını ve sorunların ortadan kalkmasını bekliyorlar.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.