Hakan Kobal, Milletvekili Aday Adaylığı İçin Başvurusunu Yaptı

  • Haberin Tarihi: 2 Mayıs 2018
  • Bu haber 492 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hakan Kobal, Milletvekili Aday Adaylığı İçin Başvurusunu Yaptı

24 Haziran seçimlerinde AK Parti Bayburt Milletvekilliği için aday adayı olan AK Parti il başkanlığı yapmış olan Hakan Kobal  başvurusunu gerçekleştirdikten sonra yazılı bir basın açıklaması yaptı.

AK Parti İl Başkanı Fatih Yumak’a aday adaylığı başvurusunu yapan Kobal’ın yazılı basın açıklaması şöyle:

“Değerli Bayburt’lu hemşerilerim,

Çocukluğumdan beri memleketim Bayburt’un havasını solan suyunu içen, yolundan geçen bir kardeşiniz olarak sizlerin içinde sizlerle beraber olmanın onurunu yaşıyorum.2001 yılında yeni Türkiye’nin temellerinin atıldığı o tarihte Reis’imiz Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çıktığı bu kutlu yolda onun yanında AK Parti’mizde dava şuuruyla görev alıp,16 senedir dur durak bilmeden köy köy,mahalle mahalle,sokak sokak gezerek davamıza hizmet ettim. 

Teşkilatların en küçük biriminde en büyük birimine kadar  görevler aldım.Bayburt İl başkanlığım görevimde Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal ile birlikte çalışma fırsatı yakalayarak Bayburt’umuza hizmet etmenin ayrıcalığını yaşadım.

Partimize, teşkilatımıza, ülkemize ve Bayburt’umuza hizmet etmenin, vatanına hizmet eden biri olmak için hep çaba ve gayrette oldum. Babalarımızın annelerimizin bizim için ettiği vatana millete hayırlı evlat olursun duasını, hayatım boyunca kendime şiar edindim.

Bundan 16 yıl önce 14 Ağustos 2001’de AK Parti, toplumun adalet ve kalkınmaya, temiz siyaset ve dürüst yönetime duyduğu özlemin iyice arttığı bir zamanda umutların tükenmediğini göstermek adına ışıklarını yakmıştı. ‘Aydınlığa açık, karanlığa kapalı ve sürekli aydınlık’ şiarıyla geçirilen bu 16 senede milletimiz AK Parti’yi kendisinin bir yansıması olarak görmüş ve AK Parti milletin partisi olmuştur. 

Bir aşkla bir sevdayla yola çıkılan AK Parti her zaman bir dava, bir erdem partisi olmuştur. Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı gayesiyle çıkılan bu yolda artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. AK Parti bu 16 yılda ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma bütün alanlarda yaptığı reformlarla Türkiye’nin son 16 yılına damga vurmuştur. 

Bu başarı hikayesiyle AK Parti tüm dünyanın yakından tanıdığı ve takdir ettiği bir parti olmuştur. Dünyadaki tüm mazlum coğrafyaların yanında olan AK Parti aynı zamanda umudun da partisidir. Kurucu Genel Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 1999 yılında Pınarhisar Cezaevi’ne giderken söylediği ‘Bu şarkı burada bitmez’ sözü ile başlayan yolculuğumuz milletimizin desteği ve teşkilatlarımızın da yoğun gayretiyle nice badireler atlatsa da devam etmiştir.

Bayburt halkı beni iyi tanır, ben de Bayburt halkını iyi tanırım. Hemşerilerimizin teveccühü, parti genel merkezimizin takdiriyle bu yola baş koyduk. Şimdi bu hizmetlerimizi farklı bir noktaya taşıyarak ülkemize, milletimize ve Bayburt’umuza milletvekili olarak hizmet etmek istiyorum.

Ben inanıyorum ki bu kutlu hareket 24 Haziran’da bir kez daha sandıktan galip çıkarak yoluna emin adımlarla devam edecektir. Şahsım da bu kutlu yürüyüşün içerisinde hizmet edebilmek adına 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri için başvuruda bulunuyorum.

Bayburt’umuza, ülkemize ve tüm insanlığa hizmet etmek için bu başvuruyu gerçekleştiriyorum. İnşallah Bayburt’umuz, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlı bir sonuç olur. Rabbim bizleri mahcup etmesin. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”

Saygılarımla

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.