Gümüşhane Üniversitesi Öğrencilerinin Gözüyle Bayburt…

 • Haberin Tarihi: 27 Mayıs 2018
 • Bu haber 1230 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Gümüşhane Üniversitesi Öğrencilerinin Gözüyle Bayburt…

Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünde okuyan 7 öğrenci hafta sonunu   Bayburt gezisiyle değerlendirirken, Bayburt Kalesi Surları üzerinde Bayburt’la ilgili düşüncelerini kameralarımıza aktardılar. 

Gümüşhane Üniversitesinde aynı bölümde okuyan 7 öğrenci, Bayburtlu arkadaşları Halis Çeçen’in isteği üzerine Bayburt’a gezmeye gelmişler. Bayburt Kalesini gezerken kameralarımıza Bayburt’la ilgili düşüncelerini aktaran öğrenciler, genel olarak Bayburt’un Gümüşhane’den güzel bir il olduğunu ifade ettiler. 

Öğrenciler, Bayburt Kalesi duvarlarının sprey boya ile yazılmış olmasının güzel bir görüntü vermediğini ayrıca  Kalenin daha iyi hizmet verebilmesi için oturma yerleri ve kafeterya benzeri sosyal alanlar olmasında yarar olduğunu dile getirdiler. Üniversite bittiğinde Bayburt’ta çalışmak istediğini belirten öğrencinin yanı sıra, Şehir merkezinde bulunan minarelerin tarihi görüntülerinin bozulmadan uyum içerisinde bir görüntü sergilemesinin çok güzel olduğunu dile getiren öğrencide oldu. 

Bayburtlu olan Halis Çeçen ise, arkadaşlarının Bayburt’la ilgili hep olusuz görüşlere sahip olduğunu bu nedenle onları Bayburt’a getirerek gezdirmek istediğini söyledi. Çeçen, Bayburtun bir çok yerini arkadaşlarına gezdirdikten sonra iftarlarını Yeni Şehir parkında yaptıktan sonra Gümüşhane’ye döneceklerini söyledi.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • GÜRSEL KARAPINAR…
  29 Mayıs 2018 10:31

  Gençler mütevazilik göstermiş ,kentimizi hep övmüşler
  teşekkür ediyorum….
  Onların söyleyemediğini ben söyleyeyim, eski ve yeni yerleşim
  alanlarıyla, hayatımızda böyle ÇARPIK YAPILAŞMA ve MİMARİ
  KİRLİLİK görmedik….Selamlar..

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.