Güçlü Ailesinin Yüzü Artık Gülüyor

 • Albümün Tarihi: 8 Mart 2017
 • Bu Albüm 3793 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt Medya’nın 3 yıl önce yaptığı haber sonrası, doğuştan sol ayağı sakat olan 1.5 yaşındaki Özkan Güçlü’nün ameliyatı için istenen paranın yüksek miktarda olması nedeniyle çözüm bulamayan Güçlü ailesine hayırseverlerden destek geldi.

2014 yılında yapılan haber sonrası Bayburt Valiliği ve Bayburt Grup başta olmak üzere çok sayıda hayırsever Güçlü ailesine yardımcı olmak için mahalle muhtarı Mahmut Orun’nu aranarak gerekli yardıma hazır olduklarını dile getirdiler.

Ameliyat olmadığı taktirde ayağının kesileceği söylenen Özkan, aradan geçen 3 yıl içerisinde 4 ameliyat geçirdi. 5 yaşına gelen Özkan yürümeye, koşmaya ve hatta top oynamaya başladı. Özkan’ın ailesi, kendilerine yardımcı olan herkese kameralarımız aracılığıyla teşekkür ettiler.

Zahit mahallesi muhtarı Mahmut Orun’la 3 yıl önce gittiğimiz evden başka bir eve taşınmış olan Özkan’ın babası Şenol’un bir başka sorunu ise işsiz olmasıydı. Haber sonrası aradan geçen kısa bir süre sonra konuya duyarsız kalmayan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selçuk Coşkun, Şenol Güçlü’ye üniversitede iş imkanı tanıdı ve işsiz olan babanın bu sorunu da çözüme ulaşmış oldu.

Zahit Mahallesi muhtarı Mahmut Orun’la gittiğimiz Güçlü ailesinin evinde, yürümeye ve koşmaya başlayan ve yüzü her daim gülen Özkan’ın görüntülerini çekip ailenin ise düşüncelerini aldık.

Özkan’ın 18 yaşına kadar ara ara ameliyat olacağını belirten Güçlü ailesinin ve muhtar Mahmut Orun’un konuşmalarının tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • Bayburtlu Salih
  8 Mart 2017 21:59

  Hayır sahiplerinden Alleh razı olsun;
  Unutmayalım ki Bayburtlu Müslüman dilendirmezler Cemiyeti kurarak manevi açıdan sorumluluğunu üstlenmeye çalışmıştır.

 • yavuz
  9 Mart 2017 15:04

  destek vern herkesten allah razı olsun

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.