FETÖ Davasında 6 Sanığa Hapis Cezası

  • Haberin Tarihi: 24 Şubat 2018
  • Bu haber 678 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
FETÖ Davasında 6 Sanığa Hapis Cezası

Bayburt’ta, Fetullahçı Terör Örgütü üyesi oldukları iddiasıyla yargılanan 8 sanıktan 6’sına hapis cezası verildi.

Bayburt Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, FETÖ ile bağlantılı Lokman Hekim Sağlık Gönüllüleri Derneği (LOKMAN-DER) üyesi olan biri tutuklu 8 sanıktan 6’sı, 1 yıl ile 6 yıl 3 ay arasında değişen hapis cezasına mahkum edildi.

Silahlı terör örgütüne üye olma sucundan yargılanan sanıklar, Mahmut Tolga Ayan, Adem S., Atilla Atasoy, Mustafa Çakmak, Furkan Doğançay ve Münire Bakırcı örgütle olan ilişkilerinden dolayı pişman olduklarını söylediler. Sanık avukatları da müvekkillerinin suçsuz olduğunu savunarak, beraatlerini istedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık Mustafa Çakmak’ı “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan 6 yıl 3 ay hapse çarptırdı. Mahkeme heyeti, aynı suçtan yargılanan ve çeşitli nedenlerle cezasında indirime gidilen tutuksuz sanıklardan Adem.S’ye 2 yıl 1 ay, Atilla Atasoy’a 4 yıl 4 ay 15 gün, Mahmut Tolga Ayan ve Münire Bakırcı’ya 3 yıl 3 ay 10 gün, Furkan Doğançay’a ise 1 yıl hapis cezası verdi.

Heyet, Doğançay’ın cezasını, verilen hapis cezanın 2 yılın altında olması ve sanığın bir daha suç işlemeyeceği yönünde mahkemede kanaat oluşması sebebiyle erteledi.

Tutuksuz sanıklar Mehmet Akif Durulmuş ile Emrah İşaşır’ın dosyaları ise dava dosyasında bu kişilere ilişkin dijital materyallerin incelemesinin sürmesi nedeniyle dava dosyasından ayrıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.