“Esma Adıgüzel” İsimli Robot Birincilik Ödülü Aldı

  • Haberin Tarihi: 21 Nisan 2018
  • Bu haber 498 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Esma Adıgüzel” İsimli Robot Birincilik Ödülü Aldı

Bayburt Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Robotik ve Modern Teknolojiler (Romotek) Kulübü öğrencilerinden Ramazan Kılıç üniversiteler arasında düzenlenen robot yarışmasında “Esma Adıgüzel” isimli robotuyla 1. oldu.

Kısa bir süre önde elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Arş.Gör.Esma Adıgüzel’in adını en güzel şekilde yaşatmak istediklerini söyleyen Romotek öğrencileri, başarılarını ilim şehidi olarak kabul ettikleri Esma Adıgüzel’e armağan ettiler.

7-8 Nisan tarihlerinde Erzincan Üniversitesi Robot Teknolojileri ve Kullanımı Kulübü tarafından düzenlenen “1. Rotek Roboteam’18 Robot” ve 14-15 Nisan tarihlerinde Atatürk Üniversitesi ATUGEM Teknoloji kulübü tarafından organize edilen “4. Robot Günleri” yarışmalarından 100 den fazla yarışmacı arasından Bayburt Üniversitesi öğrencileri ödüller alarak döndüler.

Yarışmada Ramazan Kılıç’ın “Esma Adıgüzel” isimli robotunun yanı sıra, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Selahattin Koşunalp ve Robotik ve Modern Teknoloji Öğrenci Kulübü Başkanı Özkan Taştan koordinatörlüğünde hazırlanan projede çizgi izleyen kategorisinde Erzincan’da “Çoruh 69” isimli robotlarıyla Kadir Memiş, Çağrı Gültekin, Esra Kocaman ve Muhammet Asıf 1. ödülü kazandı.

Yine aynı kategoride “Ankaragücü” isimli robotlarıyla Doğukan Ata ve Saffet Çiltepe isimli öğrenciler 3.lük derecesi elde etti. Erzurum’ da “Hamsi69” isimli robotlarıyla Kadir Memiş, Çağrı Gültekin, Esra Kocaman ve Muhammet Asıf 2. derecesi kazandı. ROMOTEK kulübü toplamda 3000 liralık ödülünde sahibi olurken Kulüp öğrencileri bu yarışmalara katılım noktasında gerekli bütün destekleri sunan başta Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun’ a, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hanefi Bayraktar’ a ve Makine Mühendisliği 3. sınıf Mekatronik dersi öğrencilerine ayrı ayrı teşekkür ettiler.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.