Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı Düzenlendi

  • Haberin Tarihi: 6 Mart 2018
  • Bu haber 413 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı Düzenlendi

Milli Görüş hareketinin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Anadolu Gençlik Derneği Bayburt Şubesi tarafından düzenlenen bir programla ölümünün 7. yılında anıldı.

Şair Zihni Kültür Merkezi’nde Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan programa konuşmacı olarak Erbakan’ın 35 yıl boyunca Özel Kalem Müdürlüğü görevinde bulunmuş olan İbrahim Titiz katıldı.

Titiz, konuşmasında, Erbakan’ın 7 milyar insanın saadetinden başka bir şey düğünmediğini ifade ederek, “Biz son nefesimize kadar Erbakan Hocamıza ve onun davasına sadakatten asla ayrılmayacağız. Onun emanet ettiği davada temizlikçi olmak, diğer davalarda en büyük makamlarda olmaktan daha büyük şereftir” dedi.

Erbakan’nın, kendisini, çoluk çocuğunu düşünmediğini, inancından taviz vermediğini, Hakkı hâkim kılmak için yola çıktığını ifade eden Titiz, özetle şunlara değindi:

“Millî Nizam partisinin isim babası Eşref Edip, Hocamızı şöyle tarif ediyor: ‘Güzel bir siması var. Başı dimdik tutuyor. Kibirli değil, vakur. Asık suratlı değil, güler yüzlü. İnandığı, bağlandığı ve bütün emirlerini yerine getirdiği İslâmiyet’in temizliği yüzünde billurlaşmış, yavaş sesle ve çok düzgün bir Türkçeyle konuşuyor. Kızmıyor. İcabında en saçma şeyi bile sonuna kadar dinliyor. Konuşunca çok ikna edici. Dediklerinin doğruluğuna en aksi insanı, en ters fikirliyi bile inandırıyor. Çünkü söylediklerine önce kendisi inanıyor. Bilgi ve ilim sahibi, halk çocuğu, halkını çok iyi tanıyor.”

Anadolu Gençlik Derneği Bayburt Şubesi Başkan Yardımcısı Hatem Serkan Taner, konuşmasının ardında Titiz’e hediye takdim etti.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.