Engellilere Engel Olmayın!

  • Haberin Tarihi: 24 Ağustos 2017
  • Bu haber 697 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Engellilere Engel Olmayın!

Bayburt il genelinde engelli olarak hayat mücadelesi veren insanlar, yetkililere seslenerek hayatlarını zorlaştıran bazı engellerin kaldırılmasını istiyorlar.

Özellikle engelli sandalyesinde hayatlarını devam ettirenler şikayetci oldukları konuların başında, aracını resmi kurumların girişleri başta olmak üzere yaya kaldırımların iniş ve çıkışlarını englleyecek bir şekilde araçlarını sorumsuzca park edenlerden şikayetçiler.

Engellilere karşı sadece engelliler gününde saygı duymanın, kutlama mesajı göndermenin yeterli olmadığını, gerçekten engellileri düşünüyorlarsa bunun için her alanda engelleri kaldırın diyerek yetkililere seslendiler.

Bazı resmi kurum girişlerinde özel güvenlik görevlisi olarak görev yapanların en büyük sıkıntılarından biriside kurum girişlerinde bulunan engelli girişlerinin önüne araçlarını park eden sürücülerle sorun yaşadıklarını dile getiriyorlar. Ayrıca engelli sandalyesiyle ATM’lerden işlem yapmak isteyen engelliler için kendilerine uygun şartlarda dizayn edilmiş ATM’lerin il genelinde olmamasından dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirtiyorlar.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.