Eğitim Kampüsünde Okul Sayısı Artıyor

  • Haberin Tarihi: 6 Kasım 2017
  • Bu haber 1723 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Eğitim Kampüsünde Okul Sayısı Artıyor

Bayburt şehir merkezi Erzurum yol güzergahı çilçil mevkisinde 2015 yılında yapımı başlayan Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim kampüsünde Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim ve öğretim sorunsuz bir şekilde devam ediyor.

20016 yılında eğitime başlayan Kop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden sonra 2017 yılında Anadolu İmam Hatip Lisesi de kampüse taşınarak eğitime başlamış durumda. Bu yıl kampüse taşınan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin pansiyonunda eksikler kısa sürede tamamlanarak hizmete girmiş olacak.

Temellerinin atıldığı günden buyana, aradan geçen iki yıl içerisinde eğitime açılan bölümleri ve devam eden spor salonu, rehberlik araştırma merkezi gibi yapılacak olan eğitim ve sosyal tesisleriyle birlikte önemli bir eğitim merkezi konumuna gelecek olan kampüs, Bayburt açısından önemli bir vizyon olarak değerlendiriliyor.

Söz konusu kampüsün giriş kapısına yakın olan kavşakta, trafik ışıklarının olmaması nedeniyle servis ve dolmuş araç sürücüleriyle birlikte öğrencilerin sorun yaşadıkları belirtiliyor.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.