Duvar Yazılarının Mekanı Boyanarak Temizlendi

 • Haberin Tarihi: 30 Haziran 2018
 • Bu haber 588 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Duvar Yazılarının Mekanı Boyanarak Temizlendi

 

Bayburt şehir merkezi girişinde bulunan ve yapıldığı günden buyana atıl bir şekilde bekleyen Belkent Şelalesinin duvarlarına sprey boya ile yazılan çirkin yazılar boyama yapılarak temizlendi. 

Bayburt belediyesi tarafından 2012 yılında yapımına başlanan ve 2015 yılından beri ise atıl bir şekilde duran şelalenin duvarları kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından defalarca yazılmış ve belediye tarafından bu yazılar boyanarak kapatılmaya çalışılmıştır.  

Ülke geneline bakıldığında hiç bir suni şelaleye benzemeyen bir görüntüye sahip olan ve akıbetinin ne olacağı bilinmeyen şelaleyi ilk kez görenler ise, ne olduğunu bir türlü çözemediği için burası nedir diye soruyorlar. Söz konusu şelalenin ilerleyen süreçte yıkılabileceği veya farklı eklentiler yapılarak sosyal bir mekan haline getirileceği söyleniyor.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 7 Yorum Yapıldı.

 • bihemta
  30 Haziran 2018 23:44

  Bu ucubeler kralının mimarı ya yaptıranı sorgulanmıyorsa bu ülke kalkınamaz. bu nasıl bir mimari anlayıştır .

 • Sahipsiz Bayburt
  1 Temmuz 2018 00:01

  Yetkililerden sanat şahaseri , bu susuz şelalenin maliyetini
  öğrenmek istiyoruz…Açıklama bekliyoruz…

 • vatandaş
  1 Temmuz 2018 08:42

  Bu eser hangi belediye başkanının çok merak ediyorum.İlerde tekrar aday olmasını temenni ediyorum

 • bayburt
  2 Temmuz 2018 00:23

  Ya Allah aşkına şuraya devletin milletin parasını gömen zihniyet hala nasıl piyasada dolaşıyor devlet millet hak hukuk helal haram muhabbeti yapabiliyor. O dönem Bayburt a atılan bu şekilde kazıkların kac yıla memleketten temizleneceği bilinmez. Bazıları yaptıkları eserlerle o dönemde Memlekete attıkları kazıklarla anılacak.

 • bayburtlu
  2 Temmuz 2018 08:27

  Aslına bakarsanız güzel düşünülmüş bir proje. ama neden çalıştırılmıyor bende onu merak ediyorum. Birde bu yazıları yazanları hiç mi kimse görmüyor, onlara da insan olun demek gerekmiyor mu.

 • vatandaş
  2 Temmuz 2018 13:29

  Yıllar da atıl vaziyette bulunan maalesef bazı kendini bilmezlerin küfürlü,argo yazılar yazdığı bu şelale!en azından temizlenmiş.Kullanılımıyor ise sökülüp yeşil alan yapılmalıiağaçlandırılmalı.Belediyemiz neden bu tür kamuya açık,park,mesire alanı,piknik alanlarına güvenlik görevlisi yeterin de bırakmaz anlayabilmiş değilim.Rabia Kadıoğlu parkın da zaman zaman çöplerin toplanmadığını görüyorum.Kaleardı parkın da güvenlik yok.Sadece Yenişehir parkında temizlik ve güvenlik sağlanıyor…Parklarda temizlik ve güvenlik istiyoruz…

 • mikail
  7 Temmuz 2018 09:21

  Bukadar masraf yapılmış sürekli burayla ilgili bir haber yapıldımı söylüyoruz sayın yetkililer şuraya Allah aşkına doğal bir görüntü verin bide çalışır hale getirin.. yazık masraf eddilmiş bişeyler yapılmış işe yarasın bari belediyede çalışan mimar mühendis kardeşlerim size sesleniyoruz 3 maymunu oynamayı bırakın artık herşey başkandan beklenmez sizde biraz elinizi taşın altına demiyecem vicdanınıza
  koyun..

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.