Duisburg Belediye Başkanlığına Bayburtlu Aday

 • Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2017
 • Bu haber 842 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Duisburg Belediye Başkanlığına Bayburtlu Aday

Almanya’da yaşayan Bayburtlu Yaşar Durmuş, Duisburg Belediye Başkanlığı’na aday oldu.

Almanya’da Duisburg’un anakent belediye başkanlığına bağımısız olarak adaylığını açıklayan 4 çocuk babası vinç operatörü Yaşar Durmuş’un adaylığı seçim dairesi tarafından resmen onaylandı.

1970 Bayburt doğumlu olan Durmuş, 60 yıldır Almanya’da  yaşadıklarını bu ülkenin bir parçası olduklarını dile getirdi. Yaşar Durmuş sözlerini şöyle devam ettirdi, “Ramazan bayramının ilk günü polis ile Mehmet Kara arasında olan bir olaydan ötürü, belediye başkanı sayın Sören Link’in aşağılık bir kelime kullanarak Türk toplumunu ve kendi seçmenini aşağılamasından ötürü, buradaki sivil toplum kuruluşlarının (STK) aldıkları ortak bir kararla adaylığımı açıklamış bulunuyorum.

Durmuş adaylık için 705 imza topladıklarını bunun 250 kadarının ise Alman arkadaşlarının verdiğini belirten  Durmuş, ” Almanlar’da belediye başkan adaylığıma sıcak bakıyor. Mevcut belediye başkanı Sören Link’i ve hizmetleri  beğenilmiyor. Kendsine ulaşmak bile zor oluyor. Başkan olduğumda ilk etapta belediyenin kapılarını halka açacağız. Halkımız istediği zaman belediye başkanının yanına gelebilecek. Emeklilere, dar gelirli vatandaşlara ulaşımı bedava yapacağız. Temizliğe önem vereceğiz. 60’lı yıllardan beri burada yaşamaktayız bizde buranın bir ferdiyiz. Asosyal değiliz kesinlikle, sosyal insanlarız. Sosyal Demokrat Parti’ye (SPD) bunu göstereceğiz. SPD’li belediye başkanını göndereceğiz ” dedi.

Duisburg anakent belediye başkanlığı seçimi 24 Eylül 2017 günü Federal Meclis seçimiyle eş zamanlı yapılacak.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Bekir
  10 Ağustos 2017 19:46

  Allah yar ve yardımcın olsun dualarımız seninle,

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.