Doğu Karadeniz Yaylacılarına Terör Uyarısı

  • Haberin Tarihi: 12 Nisan 2018
  • Bu haber 547 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Doğu Karadeniz Yaylacılarına Terör Uyarısı

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 3 ilde terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan bahar operasyonu devam ederken, yaklaşan yayla sezonu öncesi yaylalara çıkacak vatandaşlara evlerde yaşam malzemeleri bırakmamaları yönünde Gümüşhane Valisi Okay Memiş’ten uyarı geldi.

Vahşi hayvanlar gibi yaşayan teröristlerin yayla evlerinde bırakılan malzemelerle yaşam sürelerinin uzayabileceğine dikkat çeken Vali Memiş, “Karadeniz bölgesine terör örgütünün sızma girişimleri var. Bölgedeki bütün iller sürekli teyakkuz halindeyiz. Askerimiz jandarmamız ve Özel Harekat timlerimiz, sayıları çok az olan terörist unsurları tamamıyla temizlemek ve onları bölgeden sıyırmak için operasyonlarımız yaz kış devam ediyor. 

“Yayla evlerini kullanma ihtimalleri var”

Karadeniz yaylaları yörenin zenginliğidir. Sahilde yaşayan binlerce insanımız yaylalara çıkıyor. Biz kullanıma karşı asla yasaklama yapmadık. Biz tüm tedbirleri alırız. Bölgemizde 6 bin 500 dolayında yayla evi var. Bu büyük bir rakam ve ıssız yerler. Uzun süreli kullanmak üzere erzak bulunursa terörist unsurlar bunları kullanabiliyor. Teröristler, bu bölgede herhangi bir vatandaş desteği olmadığı için adeta vahşi hayvanlar gibi yaşıyorlar. Kimseye gözükmeden ve irtibata geçmeden yaşıyorlar. Böyle olsa anında ihbar ediliyor ve gereken yapılıyor. Gizli gizli bütün yayla evlerini kullanma ihtimalleri var. Bu evleri kullandıklarında hayatta kalma süreleri uzuyor. Orada yemeğini yiyebiliyor. Vatandaşlarımızın çok dikkatli olması lazım. Vatandaşlarımız yaylalarını kullansın ama tedbirlerini alsın ve evlerde yiyecek bırakmasın. Kışa girerken bu duyuruları yaptık. Şimdi baharla bu uyarıyı yineliyoruz.”

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.