Doğal Taş Fabrikası’nda İspanya Örneği

 • Haberin Tarihi: 19 Ekim 2017
 • Bu haber 612 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Doğal Taş Fabrikası’nda İspanya Örneği

Doğal Taş Fabrikası değerlendirme toplantısı Vali Ali Hamza Pehlivan başkanlığında gerçekleştirildi.

Bayburt Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Doğaltaş Fabrikasında gerçekleştirilen toplantıda İspanya’nın Murcia kentinde bulunan Doğaltaş Teknolojileri Merkezi Direktörü Javier Fernandez Cortes, merkezde sahip olunan teknolojik imkanlar, üretim ve pazarlama çalışmalarında uygulanan yöntemler ile kullanılmakta olan teknolojik yenilikler hakkında yönetim kuruluna sunum yaptı. Bayburt İl Özel İdaresi’nin daveti üzerine incelemelerde bulunmak üzere Bayburt’a gelen Cortes, yönetim kurulu üyelerine Bayburt Doğal Taş Fabrikası hakkında hazırladığı raporu sunarak önerilerde bulundu.

Vali Pehlivan başkanlığındaki Yönetim Kurulunun İspanya örneği, ilgili diğer konularda ve özellikle Bayburt’ta teknoloji merkezi kurulmasına yönelik gerçekleştirdiği bilgi alışverişi ve değerlendirmelerin ardından sona eren toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin Selçuk, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Seyhan, Bayburt Doğal Taş Fabrikası Genel Müdürü Tamer Çevik, Teknik Yardım Ekibinden Takım Lideri Alberto Gomez, proje uzmanları ve sektör temsilcileri katıldı.​

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • serdar
  19 Ekim 2017 07:47

  birde halka brifing verin.. kaç kişi çalışıyor? ithalatı nedir? cirosu nedir? Bayburt’a katkısı nedir? avantajları, dezavantajları nelerdir? ilerde ne gibi ekstra yatırımlar olabilir? iş hacmi büyüyor mu? toplantılar yapılıyor, resimler çekiliyor hepsi bundan mı ibaret? neden ispanya modeli? bu haber klasik toplantı açıklaması olmuş.. içerikten bahsedilmemiş.. bir doğaltaş fabrikamız var halk bu fabrika ne iş görür bilmiyor. saygılarımla

 • ESLEM
  19 Ekim 2017 08:51

  Serdar rumuzuyla yazan arkadaşımıza katılıyorum. Lütfen halkımızı bilgilendirin. Bu tesis Bayburta ne kazandırdı? Bu sorunun cevabını arıyoruz….

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.