Demirözü’nde Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Masaya Yatırıldı

 • Haberin Tarihi: 22 Ağustos 2019
 • Bu haber 258 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Demirözü’nde Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Masaya Yatırıldı

Demirözü Barajı Sulama Kanalı ile Arazi Toplulaştırma çalışmaları Demirözü Kaymakamlığı’nda düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.

Toplantıya Vali Cüneyt Epcim, Milletvekili Fetani Battal, Demirözü Kaymakamı Ömer Coşkun, Demirözü Belediye Başkanı Arslan Gürer, Devlet Su İşleri (DSİ) Trabzon Bölge Müdür Vekili Emre Akçalı ile köy muhtarları ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

Demirözü’nün kalkınması ve gelişimine katkı sağlayacak Demirözü Barajı Sulama projesi ve arazi toplulaştırma çalışmalarını değerlendirmek üzere bir araya geldiklerini kaydeden Vali Epcim, “Bayburt’umuzda devletimizin ve hükümetimizin çok ciddi yatırımları olmuş. Bunlar içerisinde en büyük yatırımlardan bir tanesi hiç kuşkusuz Demirözü Barajı. Projeyi sağlıklı bir şekilde ele almak ve projenin aksayan yönlerini ilgili taraflarla değerlendirip çözüm yollarını belirlemek üzere bir araya geldik. Projenin aksayan taraflarına hızlı bir şekilde müdahale etmek istiyoruz.” dedi.

Vali Epcim’in konuşmasının ardından Demirözü Kaymakamı Ömer Çoşkun Demirözü Barajı Sulama Kanalı Projesi ve Arazi Toplulaştırma Çalışmaları başta olmak üzere ilçede sürdürülen yatırımlar hakkında katılımcılara brifing verdi.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

 • ahi
  23 Ağustos 2019 10:27

  hacı ali polat bu toplantıya hangi kurumu temsilen katılmış acaba bir siyasi parti başkanının böylebir toplantıda ne işi var vali bey kötü bir başlangıç oldu sizin için siz bir partiye değil bütün partililere çalışmak için gönderildiniz yazık bu tabloya

 • Bayburt lu
  23 Ağustos 2019 10:42

  Bayburt Medya nın bu haberinde okuduğumuz kadarı ile arazilerin toplulaştırılmasında bireysel olarak üretim yaparak barajın rantıbıl kullanılması adına düşünülüyor sanırım.
  Bir Bayburt lu olarak kıymetli Devlet erkanımızdan arzu halim şudur ki, bu toplulaştırmanın devamında il veya ilçe sakinlerinin Belediye ,özel idare köylülerimiz ile profesyonel yöneticiler oluşturarak, devletimizin bölgesel desteklemelerinden de istifade ederek , tarımsal ve hayvansal çiftlikler kurarak et
  ve süt yetiştiriciliği projeleri hem bu bölgede hemde Bayburt un diğer bölgelerinde tesisler kurarak ,Bayburt un ve bölgenin et ve süt ihtiyacını karşılayan bir merkez haline getirelim,
  Bu planlamamızı Erzincan dan geleceK T R E N PROJESİNİ DE DÜŞÜNEREK TESİSLERİN GÜZERGAHINI BUNA GÖRE PLANLAYALIM İNŞAALLAH
  Şimdi den HAYIRLI OLSUN

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.