Cumhuriyet Caddesinin Yeni Projesi Şekilleniyor

 • Haberin Tarihi: 20 Ekim 2017
 • Bu haber 1180 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Cumhuriyet Caddesinin Yeni Projesi Şekilleniyor

Bayburt’ta şehir merkezinin en önemli caddelerinin ilk sırasında yer alan Cumhuriyet Caddesinin merak edilen yeni şeklinin görüntüsü Saat Kulesi civarında başlatılan çalışmalarla şekillenmeye başladı.

Kış ayına girmeden günün büyük bir bölümünde çalışmaları devam ettirilen Cumhuriyet caddesinin nasıl olacağına dair görüntüler kendini göstermeye başladıkça, vatandaşlarında büyük ilgisini çekiyor ve çalışmaları yakından takip ediyorlar.

Vatandaş projeyi beğenmedi

Kısa bir süre ünce proje görüntüleri kamuoyuyla paylaşılan Cumhuriyet Caddesinde kaldırımlar hemen hemen iki kat genişlemiş olarak görüntü vermeye başlarken, orta refüjün büyük olması ve araç yollarının küçülmesi nedeniyle birçok vatandaş ve özellikle cadde esnafı rahatsızlıklarını dile getirmeye başladılar. Belediye başkanına şikayetlerini anlatan esnaflar, kaldırımların çok geniş olması ve araç yollarının beklenenden daha küçük olarak yapılmasından şikayetçi oldular. Hiçbir şehirde benzer bir cadde görmediklerini, yanlış bir proje olduğunu vurgulayan esnaflar, caddenin kullanılır bir şekle getirilmesi konusunda ısrarcı olduklarını belirttiler.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 12 Yorum Yapıldı.

 • muhalif
  20 Ekim 2017 18:11

  cadde esnafı tabiki projeyi beğenmez.esnafın dükkanı varsa önündeki kaldırımda ona ait.yolda ona ait.bu projede yolu kullanmna şansı olmadığı için esnafımız projeyi beğenmiyor.bence çok güzel bir proje.belediyeyi tebrik ederim.caddedeki düzensiz çirkin park görüntüsü ortadan kalkacak.dükkan önlerine esnaf babasının malı gibi kullanamayacak.aynı uygulamayı bütün caddelerde görmek istiyoruz.özellikle özel idarenin karşısındaki manava dikkat çekmek istiyorum.adam kaldırımı işgal etmiş.yetmemiş.yoluda dubalarla kapatmış.belediyenin acilen çözüm bulmasını istiyorum.

 • HAYAT
  20 Ekim 2017 19:35

  Böyle rezalet olamaz…..yap boz yapar gibi bayburtun ana caddesi üzerinde bu kadar oyun oynanmaz….bu projeyi kim hazırlamış…buna onayı hangi akıllılar vermiş hepsi tuhaf….. 5 metre genişliğinde kaldırım olamaz….bu şehirde yaşayan nüfus yoğunluğu ortada …araç yoğunluğu hat safhada…trafik cumhuriyet caddesine akıyor…onun için her sokak ve caddenin girişi olan bir ana caddede sadece tek bir aracın geçeçeği yolu akıllı olan olan yapamaz.çözümü nedir………4 metrelik kaldırım yapılıp ortadaki refüjüde 1 metre genişliğinde yaptınızmı herşey mükemmel olacak… bu nedir ya…bu milletin aklıyla dalgamı geçiyorsunuz….caddede işi olan vatandaş arabasını park edip bir bankaya yada lokantaya gidemesinmi…..yarın bu caddede bir kaza olsa …bir yangın olsa 2 .bir aracın caddeye girmesini nasıl sağlayacaksınız…….bu rezillik daha ne kadar sürer…belediyenin ve meclis üyelerinin hiçmi bu projeyi muhakeme edecek akıl ve fikirleri yok ……bu milletin parasına yazık değilmi 3 aydır bu şehir halkı pisliği….tozu … toprağı..çamuru çekiyor…..trafik akmıyor … dayan az kaldı.. sabret az kaldı ve sonuç orta da fiyasko…..alın başınıza çalın projenizi ..Maliye bakanımızıda sesleniyorum…bu rezalet projeye sizdemi olur verdiniz…..sizdemi memnunsunuz….bu millet memnun değil…..çocuğun eline versen böyle bir rezil ..safsata .proje çizemez…ama bayburt belediyesi bunu yapar….yeter artık bıktık bu belediyenin yap bozlarından…illlallah ettik….bu kadar zulüm olamaz……SAHİPSİZ MEMLEKET….NE AK PARTİ YÖNETİMİ SAHİP OLUYOR..NE BELEDİYE…. NE ENCÜMENLERİ..NE VALİSİ …..YADA MUHALEFET….PARDON MUHALEFET VARMIYDIKİ……..BU KADAR OLMAZ…REİSE SESLENİYORUZ…. GÖR ARTIK HALİMİZİ… YETER ARTIK……

 • bihemta
  20 Ekim 2017 22:58

  şuraya yazıyorum bu proje yaza kadar çöpe atılacak. akıl fikir erdiremiyorum. her şehirde trafik sorununa çözüm bulmak için kılı kırk yararlar bizde ise kendi elimizle trafik sorunu çıkarıyoruz. kaldırımlar çok geniş trafik akmıyor . park sıkıntısı her yerde . araba sürmek zulüm haline geliyor . sevinin ey bayburtlular nurtopu gibi trafik sıkıntımız oldu.

 • ali
  21 Ekim 2017 07:16

  ikinci saatkule vakası ortayı taşyığını girintili çıkıntılı saçma sapan birşey yapılıyor arabaya yer yok parka çek bayburttaki park araçları almaz tek sıra parka müsade edilmeliydi en azından esnaf faydalanmalı esnaf borç batağında vergi ödeyemeyen bağkur ödeyemeyen esnaf parka araç çekmez hekes memur değil aydan aya maaşı al yada belediyedeki herkes gibi yapsatçı değil bayburt ta bayburtluyu tutmanın yoluna bakın kaçırmanın değil siftah yapamayan esnaf bırakıp gider yazık bu memlekete

 • asu
  21 Ekim 2017 11:50

  Çoruh u beton bir kanal dönüştüren bu caddeyi bu hale sokar şaşırmadım

 • sebati
  22 Ekim 2017 19:56

  ARKADAŞLAR DOĞRU SÖYLÜYOR CADDEDE ACİL BİR DURUM OLDUĞUNDA KİM NASIL ULASACAK. AYRICA BU KALDIRIMLARA MALZEME KOYMA İŞİNE BİR ANCA ÇÖZÜM BULMALARI GEREKİYOR. AZCIK DİRAYET İSTİYORUZ BU ŞEHİR İÇİN.

 • hkn
  23 Ekim 2017 15:41

  Herkez yol daralıyor diye eleştirmiş.Peki soruyorum cadde genişken kaç araç yanyana geçiyordu? Yolun sağ tarafı komple park zaten.Eskidende tek şeritti yani.Şimdi caddede park olmayacak ve oto parkda park edecek yada park ceplerine park edecek.
  Durmadan sök yap diyen arkadaşlar tarihte bir kere söküldü oda Polattan sonra.Sanki her dönem sök yap yapılıyor algısı yapmayın.Kaldırımlar niye sökülmüş yollar niye sökülmüş diyen eleştirmenler sanırım uzayda yaşıyor alt yapı geçtiğinden farkında değiller. Ve aşırı derecede deformo oluyor kaldırımlar 2 – 3 yılda bir değiştirilmesi gerekiyor. Eleştirirken sırf sallamak için değil mantıklı eleştirin arkadaş.

 • serdar
  24 Ekim 2017 08:19

  böyle daha iyi olmuş bence artık sigara almak için yolun ortasına kimse arabasını koymasın 20 sene öncesinin kafasını yaşamayın trafikte

 • Mustafa
  24 Ekim 2017 21:27

  Bayburt da bir kasaba zihniyeti var. herkez iş yerinin önüne arabasını koymak istiyor.Önce de böyleydi yolun yarısını esnafın park etmiş araçları işgal ediyordu.yolun darlığında değişen bir şey yok.acil durmak isteyenlerde düşünülmüş cepler var.Caddede yayalara ve yeşil alanlara daha çok yer ayrılmış. eski hastane caddesi ve Ozulu caddesindeki park etmiş araçlarda kaldırılıp bu yollarda trafiği desteklerse otoparklarda devreye girince inanıyorum çok daha güzel olacak çalışmalar bitmeden lutfen karamsar olmayalım.

 • fatih
  25 Ekim 2017 07:32

  BAYBURT’TA BİR ADET VAR Kİ, KİMSE BU DURUMA SESİNİ ÇIKARMIYOR. BİR İLDE TRAFİĞE KAPANACAK VEYA PARK YASAĞI UYGULANACAK YERLERİ İL TRAFİK KOMİSYONU ALIR VE KOLLUK KUVVETLERİ TARAFINDAN UYGULANIR. GELİN GÖRÜN Kİ, İLDE BU YASAĞI ESNAF KOYUYOR. DÜKKANININ ÖNÜNE PARK YASAK LEVHALARINI KOYUP PARK YASAĞI UYGULUYOR. GEREK ZABITA VE GEREKSE TRAFİK BUNA GÖZ YUMUYOR. AYRICA, ÖNÜNE GELEN YOL KAPATIP BETON MİKSERLERİNİ KURUYOR. İNŞAATIN ÖNÜNE YOL KAPALI LEVHALARINI KOYUYOR. ANCAK O YOLUN 1,5 – 2 KM. ÖNCESİNDEN YANİ YOLUN GİRİŞİNDEN YOLU KAPATMIYOR. GELEN GERİ DÖNÜYOR. 3-4 KM. LİK YOLU BOŞUNA GİDİYOR. PEKİ KOLLUK KUVVETLERİNDEN MÜDAHALE VAR MI? YOKTUR. ONLARDA HAKLI BETON MİKSERLERİ HANGİ ŞİRKETİN. MÜDAHALE EDERSE KENDİ DURUMU NİCE OLUR. BU CUMHURİYET CADDESİNDE DE ELEŞTİRİLERDE ABARTI VAR TABİ Kİ. ANCAK, SOL CEPLER TEHLİKELİ OLUR BUNU KABUL ETMEK LAZIM. ÇÜNKÜ İNEN DOĞRUDAN TRAFİK AKIŞININ İÇİNE DÜŞER VE KENDİSİNİ TEHLİKEYE ATAR. BU CEPLERİN İPTAL EDİLMESİ LAZIM. YOKSA, DAR DİYENLERE ŞUNU DEMEK LAZIM ESKİ HALİNDE SİZ ÖNÜNDEKİ ARACI SOLLAMA İMKANINIZ VAR MIYDI? YOKTU. OTO PARK YERİ OLARAK KULLANILIYORDU VE SİZ TEK ŞERİT OLARAK YOLDAN GEÇEBİLİYORDUNUZ. YALAN MI? ARTIK BİZ BAYBURT ‘U ŞEHİR STATÜSÜNDE GÖRMEK İSTİYORUZ.

 • mükremin
  27 Ekim 2017 06:52

  Caddelerde buruk bi rezillik var şu an ALLAH
  sonunu hayretsin.

 • BYB
  27 Ekim 2017 08:28

  Sıkıntı yok en geç üç yıl sonra sökerler yeniden yaparlar. Tarih tekerrürden ibarettir.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.