Cumhuriyet Caddesinde Kazı Çalışmaları Başladı

 • Haberin Tarihi: 21 Mart 2018
 • Bu haber 526 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Cumhuriyet Caddesinde Kazı Çalışmaları Başladı

Bayburt şehir merkezinde geçtiğimiz yıl tamamlanan alt yapı çalışmaları sonrası üst yapı çalışmalarında yarım kalan Cumhuriyet caddesinin yol ve kaldırım yapımı için kazı çalışmaları başladı. 

Cumhuriyet caddesinin yeni görüntüsü, Pönserek caddesinin başlangıcına kadar aynı proje dahilinde devam edecek. Pönserek caddesinden dört yol mevkisine kadar asfalt yapılacak ve kaldırımlar ise granit taşıyla tamamlanacak.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • Adnan
  22 Mart 2018 08:06

  Cumhuriyet caddesinin güzel bir görünüme kavuşması için başlatılan çalışmanın devam ettirilmesi memnuniyet verici.Başta sayın Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.İnşallah diğer görüntü kirliliklerine de sıra gelir.

 • Bayburt lu
  22 Mart 2018 10:15

  Bayburt a en güzel hizmetlerin her daim devam etmesi temennisi ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
  Bu konu ile alakası olmasa da dolaylı olarak konu ile alakası var,” TREN YOLU PROJESİ” Karadeniz de en önemli gündem diye biliriz, biz deki en önemli gündem olması ve neden gerekli, bunun çalışması için Bayburt yerel veriler ve beraberinde Bayburt Federasyon ve dernekler kolektif olarak katılım sağlayıp çalışmayı hızlandırmalı;

  RİZE-TRABZON ARASI DEMİRYOLU POLEMİĞİİ TEKRAR ALEVLENDİ

  Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, geçtiğimiz günlerde Karadeniz TV’de bölgeye düşünülen tren yoluyla alakalı sözler söyledi. Bölgede yapılması planlanan demiryolunun Samsun-Sarp Demiryolu olması gerektiğini kaydederek, bölgedeki 6 ilin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarının da isteğinin bu şekilde olduğunu söyledi. Bu sözlerine anında tepki Trabzon Demiryolu Platform Sözcülerinden geldi. Mustafa Yalalı ve Şaban Bülbül, hemen bir araya geldiler. Şu anda üzerlerinde çalışıyorlar. Demiryoluyla ilgili açıklama yapacaklar. Yani onların bölgeye en uygun gördükleri proje Erzincan Trabzon demiryolu projesi.
  Mustafa Yaylalı, “Erzincan üzerinden geçiyoruz biz. O hat şuanda tamam. Erzincan’a bağlanıp dünyaya bağlanacağız. Derdimiz bu. Erzincan Demiryolu bütün aksları birbirine bağlıyor.” diyor.

  ÜÇÜNCÜ’YÜ DİKKATE ALMIYORLAR
  KTÜ’den Prof Dr. Kemal Üçüncü bu konuyla alakalı Haber61 TV’de Levent Ustabaşı’nın sorularını yanıtladı. Üçüncü, Samsun – Hopa arası demiryolu hattını savundu.
  Yaylalı ve Bülbül bu konuda Üçüncü’ye cevap vermeyeceklerini onun bu konuda teknik ve bilimsel konuşmasının doğru olmadığını, kendi alanı olmadığını ifade ettiler. Kısaca muhatap almadılar. Kısaca “Demiryolu onun konuşacağı konu değil.” dediler.

  Devam edelim. Aziz Karamehmetoğlu’ndan.
  6 ilin ticaret ve sanayi odasının da isteğinin bu şekilde yani Samsun-Sarp arası olduğundan söz etmesinin ardından Trabzon’dan Demiryolu Sözcüsü Mustafa Yaylalı hemen TTSO’ya seslendi; “Ey Trabzon Ticaret Sanayi Odası tarafını seç” diye mesaj verdi.

  Yaylalı şunu yazdı; “Biz, 2050 – 2060 Dünya ticaret projeksiyonu çerçevesinde Trabzon – Erzincan Demiryolu Projesinin Dünya, Türkiye, Doğu Karadeniz ve Trabzon açısından önemi ve değerini detaylı bir şekilde anlatan bir açıklamayı yakında paylaşacağız. Mücadelesini verdiğimiz, dertlendiğimiz bu projede önceliğimiz ve durduğumuz yer açık ve nettir.

  Ancak, açıklamada Trabzon adına yer aldığı belirtilen kurumlarımızın, durdukları yeri ve önceliklerini net olarak ifade etmelerini bekliyoruz.”

  İşte seslendiği nokta burası.

  TTSO Başkanı Hacısalihoğlu buna ne diyecek?

  Son olarak Trabzon Demiryolu Sözcüleri videolu bir anlatım yapacaklar. Buna hazırlanıyorlar

 • Ö z Bayburtlu
  23 Mart 2018 08:46

  Bu güzel görünüm Saat Kulesinden Cumhuriyet Caddesinin sonuna kadar olması Bayburt’a çok büyük değer katar.Çok güzel cadde olur. Cumhuriyet Caddesine yakışan bir proje. Belediye Başkanımıza başarılar dilerim.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.