Cumhurbaşkanı Erdoğan, O Pankartı Gördü Mü?

 • Haberin Tarihi: 20 Kasım 2017
 • Bu haber 657 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan, O Pankartı Gördü Mü?

Zahit Mahallesinde ikamet eden 70 yaşındaki Hatice K. isimli vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görebileceği düşüncesiyle evinin çatı katına, kentsel dönüşüm istediğini belirten yazılı bir pankartı astı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bayburt 6. Olağan il Kongresine katılmak üzere Bayburt’ta gelmeden bir gün önce Zahit Mahallesindeki evinin çatı katına yazdığı pankartı asan Hatice K. mahallesinde kentsel dönüşüm istedi.

Yıllardır mahallesinde kentsel dönüşüm yapılacağı konusunda yıllardır söz verilmesine rağmen, hiç bir ilerlemenin olmadığını dile getiren Hatice K, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın helikopterle Bayburt’a geleceğini öğrendikten sonra pankart yazarak evinin çatı katına astı. Hatice K., Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın helikopterden pankartı görüp mahalleleri için çözüm üreteceğine inandığı için böyle bir girişimde bulunduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanının bu pankartı görüp görmediği bilinmiyor. Ama 70 yaşında bir kadının mahallesi için böyle bir isteği, Cumhurbaşkanı’na iletme şekli ve düşüncesi  mahalle komşuları tarafından taktirle karşılandı.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • va
  20 Kasım 2017 20:36

  O mahallede yaşayanların yapması gerekeni 70 yaşındaki nenemiz yapmış.

 • Sinirhastası
  20 Kasım 2017 20:58

  Vatandaşın canına tak etti…
  Evet buradan defalarca yorum yazılıyor.. ve artık canına tak eden insanlarda pankart acıyor… peki bu durumu gören yerel siyasiler halen bu konuda acıklama yapmayacakmı nerde vatandaşa hizmette samimiyet …insanların evleri yıkılmaya yüz tutmuş kımını catısı ucacak kımısı temelden göcecek… iş şov yapmaya gösterişe geldimi gördük neler yapıla biliyor… vatandaş neden oyalandırılıyor…ve siz bayburtmedya neden bu konuda etkili bir haber yapmıyorsunuz sus pus oldunuz.. vatandaş artık isyanda görmüyormusunuz….

 • seko
  21 Kasım 2017 06:47

  Güzel teyzem, senin müstakil bahçeli evin var. kentsel dönüşüm sana apartman hayatı sunacak. sanırım apartmanda hiç yaşamadın. ayrıca şu an bankaya borcun sanırım yoktur. kentsel dönüşüm olduğunda en az 10-15 yıl seni bankaya borçlandıracak bu sistem. yani senin evine bir değer biçecek, senin evinin yerine 10 katlı apartman dikilecek, sana apartmandan 1 veya 2 kat verilecek. evine biçilen değerin yanında sen TOKİ’ye borçlalanacaksın. bankadan kredi çekip hem ahiretini hem dünyanı mahvedeceksin. neyi istediğinizi iyi düşünün. TOKİ senin evini yıkıp sana sıfır bir evi babasının hayrına vermeyecek. İStanbulda mağdur olan insanları da mı haberlerden görmüyorsunuz?

 • hahmet
  21 Kasım 2017 09:17

  Seko haklı, birde ortak gider ücreti var. Temizlik Elektrik Güvenlik Sosyal tesis v.b. aidatlar ortalama bir kiranın yarısı kadar olacak. Ve de göze hitap etmeyen bu yüksek yapılar hayatları gölgesinde güneşsiz bırakacak,..

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.