Çoruh Nehri İçerisindeki Değişim Netleşiyor

 • Haberin Tarihi: 30 Eylül 2017
 • Bu haber 807 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Çoruh Nehri İçerisindeki Değişim Netleşiyor

DSİ Bayburt şubesi tarafından 2016 yılında Çoruh Nehri içerisinde başlatılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Bayburt Şehir merkezinden geçen Çoruh Nehri’ndeki değişimi başlatacak olan projenin yapımı devam ettikçe, Nehir içerisindeki görsellik iyice ortaya çıkmaya başladı. Yürüme yollarının da iyice netleşmeye başladığı Çoruh Nehri’ndeki suyun azalmış olması Nehir içerisinde devam eden çalışmalara olumlu katkı sağlıyor.

Her geçen gün değişimin dikkat çektiği Nehir içerisindeki çalışmalar iklim şartları el verdiği sürece yetkililer tarafından devam edeceği belirtildi.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 5 Yorum Yapıldı.

 • murat
  1 Ekim 2017 08:09

  hangi değişim çoruh etrafını açamadık bari böyle yapalımda etrafı açık görünsün
  bu ne şekil beton yığını hart ovası sulama projesimi neyin değişimi hiçmi turizm şehri gezmediniz hiçmi bişey görmediniz şehir parkındaki havuz gibi iki sütundan oturacak yer atsaydın daha az meliyetli daha güzel görünümlü olurdu kimin fikri bu böyle bir görsel katliam türkiyenin neresinde var merak ediyorum. hangi dsi proje müdürü hangi mimar hangi mühendis bu projesi sundu. hangi kafa yapısıyla hazırlandı bu kimin fikriydi

 • GÜRSEL KARAPINAR
  2 Ekim 2017 20:01

  HANGİ ÇILGIN , ÇORUH’A ZİNCİR VURACAKMIŞ, ŞAŞARIM….!
  Yazık paralara, bu bedellerle hiç bir imalat yapmadan ,direk
  Çoruh’un kıyılarını ,yıkıp açsaydınız daha mantıklı ve doğru olurdu…
  Bu projenin yanlışlığı, hemşehrimiz Mimar Asuman UZ
  hanımın öncülüğünde çok kişilere duyuruldu,anlatıldı kimse
  aldırış etmedi, DİLEKÇELERİ ,SUNUMLARI sümen altı edildi, bu feryat
  duyulmadı …
  Neden….? Niçin…? Nasıl..? soruları hep cevapsız kaldı….!
  Bu yanlış icraata karşı çıkanları , ALLAH biliyor..
  Gülümseyen ve kızan ÇORUH’UN cevabını elbet göreceksiniz……

 • VATANDAŞ
  2 Ekim 2017 20:44

  BU GÖRÜNTÜ KARŞISINDA SİNİRLENMEYİP BU YAPILANLAR DOĞRUDUR DİYEN BAYBURTLU DEĞİLDİR RESMEN ADAMLAR BAŞKA ŞEHİRLERDE DÜNYA KADAR SU KAYNAĞI OLUŞTURDULAR BAYBURTA İSE LAYIK GÖRDÜKLERİ SU KAYNAĞININ AZALMASI OLUYOR BU PROJEYİ YAZIP ÇİZEN HER KİMSE ACİLEN DURDURMALIDIR BU PROJE BAYBURTUN VE BAYBURTLUNUN MENFAATİNE DEĞİLDİR BİR AN ÖNCE VAZGEÇİN BAYBURTUN SU KAYNAKLARI KURUTULUYOR BAYBURT SULANDIRILMALI YEŞİLLENDİRİLMELİDİR AKSİNİ SÖYLEYEN YALAN SÖYLER KİMSEYİ DİNLEMEYİN BAYBURTA GEREKEN ORMANLIK ALANLARIN ARTIRILMASI SU KAYNAKLARININ ARTIRILMASI İŞ ALANLARININ ARTIRILMASI KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN BÜTÜN BAYBURTTA YAPILMASI VE YOLLARIN YAPILMASIDIR BEN SIRADAN BİR VATANDAŞ OLARAK BU TESPİTLERİ YAPIYORUM AMA AYNI SİYASİ PARTİDE OLMASINA RAĞMEN BAYBURT 15 SENEDİR SADECE GERİYE GİDİYOR BU DURUM HİÇ Mİ DİKKAT ÇEKMİYOR NEDENSE BÖYLE DAVRANMAYA DA DEVAM EDİYORLAR BAYBURTLU BU KADAR ENAYİ Mİ HERŞEYE RAĞMEN YİNE DE SİZE OY VERECEĞİNİ Mİ ZANNEDİYORSUNUZ BU KADAR KENDİNİZDEN EMİNSİNİZ DEMEK O ZAMAN ALLAH BİLİR NELER OLACAĞINI SİZLER BU ŞEHİRDE YÖNETİCİ OLARAK SEÇİLMİŞSENİZ BU ŞEHİRDEN RIZKINIZI KAZANIYORSANIZ O ZAMAN BU ŞEHRE ADAM AKILLI HİZMETİ GETİRECEKSİNİZ BU SİZİN GÖREVİNİZ BU LÜTUF DEĞİLDİR Kİ BAYBURT BU KALİTELİ HİZMETİ ZATEN FAZLASIYLA HAKETMİŞTİR BUNA RAĞMEN SADECE SIKINTI ÇEKİYOR BU EN HAFİFİNDEN NANKÖRLÜKTÜR BU ŞEHİRDE HERŞEYİN SİZİN İSTEDİĞİNİZ GİBİ GİTMEDİĞİNİ ELBET GÖRECEKSİNİZ MEVLA GÖRELİM NEYLER NEYLERSE GÜZEL EYLER

 • Nobody
  5 Ekim 2017 19:42

  Bakalım kaç sene sonra, bu olmamış hadi değiştirelim denilecek. Malum, ilimizde bir çok proje ya değiştiriliyor ya da özelliğine uygun yapılmayıp yetersiz kaldığından değiştirilmek zorunda kalınıyor. Örnek çoruh nehri üzerine yapılan kemerler.

 • ünal osman
  7 Ekim 2017 07:01

  Hayrola Bayburda akvaryum mu yapıyorsunuz .Bırakın doğal olsun asırlardır Çoruh hep aynı doğallığı ile şalğapları ile aktı durdu bozmayın ellemeyin , ne öyle çoruhu betonlaştırmıssınız .

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.