CHP’nin Bayburt Milletvekili Adayı İkbal Okur

  • Haberin Tarihi: 24 Mayıs 2018
  • Bu haber 1111 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
CHP’nin Bayburt Milletvekili Adayı İkbal Okur

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bayburt İl Teşkilatı düzenlediği basın toplantısıyla milletvekili adayını tanıttı.

Cumhuriyet Halk Partisi Bayburt İl Teşkilatı 24 Haziran’da yapılacak olan 27. dönem milletvekili genel seçimlerine eğitimci İkbal Okur’la giriyor.

CHP Bayburt İl Başkanı İbrahim Kaldırımoğlu, parti binasında gerçekleşen aday toplantısında yaptığı konuşmada, CHP’nin Türkiye’nin her sorununa çözüm getirecek vaatleri olduğunu beliterek, “Biz bu bölgede halkın çocuğu olan, bu sorunları yaşayan bir arkadaşımızla siyaset yapma şansını yaşayacağız. Bayburt ekonomik olarak tükenmiş, sürekli göç veren bir il. Türkiye’de tek vekille temsil edilen tek il. Bunun sorumlusu memleketi 16 yıldır yöneten iktidardır. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce Erzincan mitinginde söyledi. Bayburt’ta 25 bin dönüm pancar alanları kapandı. Tablo ortada, biz bu eksiklikleri tamamlayacağız, diyoruz. Söz veriyoruz, mazotu düşüreceğiz, işsizliği önleyeceğiz. Tarımsal girdilerin maliyetlerini düşürüp üretimi canlandıracağız, göçü önleyeceğiz. 

Başta Muharrem İnce olmak üzere Bayburt’ta ve bir çok yerde adaylarının eğitimci olduğunu söyleyen ve eğitimcilerin soruna el koyacaklarını ifade eden Kaldırımoğlu, “İkbal Okur kardeşimiz uzun yıllar bu ülkeye insan yetiştirdi. Şimdi halk adına, halkın sorunları için işe soyundu. İnşallah verimli olur. Biz kimseyi aldatmayacağız. Kimseyi bize oy versin diye kandırmayacağız. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün 25 Nisan 1925’te bir sözü var, ‘Ulusuna yapamayacağı şeyleri vaat eden yalancı politkacılardan nefret ederiz’ diye. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bütün siyasi partilerin atası olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Biz devletin omurgasıyız” diye konuştu.

“Bu böyle gitmez”

Türkiye’nin baskı unsuruyla yönetildiğini, OHAL ve kanun hükmünde kararnamelerle bir devletin yönetilemeyeceğini söyleyen Kaldırımoğlu, “İnsanlar, özgür iradesini kullanmaya başladığı an sıkıntı yaşıyorlar. CHP’nin kuruluş iradesi ve Türkiye’yi yönetme anlayışıyla ters bu. Kimseyi kimliği, inancı, mezhebi dolayısıyla ayırmayız. Mevcut iktidar taraf oluyor, insanları kimlikleri ve inanç grupları üzerinden ayırıyor. Bu böyle gitmez. Düşünebiliyor musunuz atalarımız savaşmış, kazanmış, biz de torunları olarak bu ülkede yaşıyoruz. Senin özgürce yaşamana engel oluyor. ‘Şöyle konuşacaksın, böyle yapacaksın’ diyor. Böyle bir yaşam olur mu? Olamaz. Türkiye’de bir kutuplaşma vardır. Bunu aşacak olan, sona erdirecek olan parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir.”

“Bayburt’u canlandıracağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Bayburt Milletvekili adayı İkbal Okur yaptığı açıklamada, “Bayburt zorlu bir yer. Uzun yıllardan beri sosyal demokrat bir kişilik seçilememiştir. 16 Nisan günü Bayburt’un caddelerine bir yazı asılmıştı. ‘Bayburt birincilik sana yakışır’, ‘Bayburt’ta destan yazılacak bir şey yok’ diye. Biz sanatta mı, kültürde mi, insana hizmette mi birinciyiz? Böyle birşey yok. İşkur’un kapısında nöbet tutuyoruz. Bayburt tarım ve hayvancılığa dayalı ekonomisi var. Göç veren bir yer Bayburt, küçük aile çiftçiliği hayvancılığı bitirilmiş. Biz bu tarım girdilerini düşüreceğiz ve Bayburt’ta canlandıracağız. Bir çok projemizi tanıtacağımız geniş bir toplantı daha yapacağız. Güzel bir yarış olacak ve biz kazanacağız” dedi.

Haber kaynak:Bayburt Postası

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.