CHP’nin Bayburt Belediye Başkan Adayı Kağan Eraslan Oldu

  • Albümün Tarihi: 21 Ocak 2019
  • Bu Albüm 827 defa okundu.
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bayburt Belediye Başkan adayı Kağan Eraslan oldu.

CHP İl Teşkilatında yapılan aday toplantısında Bayburt Belediye Başkan adayı Kağan Eraslan, Demirözü Belediye Başkan adayı Muhammet Yeşil, Bayburt İl Genel Meclis 1. Sıra adayı Ömer Çoruh ve 2. sıra adayı İsmail Akkoyunlu tanıtıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Bayburt İl Başkanı İbrahim Kaldırımoğlu yaptığı konuşmada, “Adayımız yerel yönetimlerde en iddialı bir konumdadır. Çünkü adayımız genç bir kardeşimiz alanında yetkin, uzman, şehircilik konusunda çok iyi bir eğitim almış bir kardeşimizdir. Ülkeler gelişimlerini sağlarken, bilim yönetimlere taşınırken, dünyada ve ülkemizde branşlaşmalar oluşur. Bizim yerel yönetimlerdeki adayımızın çıkış noktası budur. Araştırdık, baktık, kendi alanında eğitim almış bir kardeşimizi aday gösterdik. Bayburt çok geride kaldı. Bir toplum hırs ve inadını aklının önüne tutarsa geride kalır. Biz genç kardeşimizi ekibini aday gösterdik. Bir diğer seçim İl Genel Meclis noktasında yıllarca yöneticiliğimizi yapmış, esnaf bir kardeşimiz, birinci sıra adayımız Ömer Çoruh, ikinci sıra adayımız ise İsmail Akkoyunlu kardeşimiz. CHP adına kimse dışarıda yorum yapmasın. CHP tercihlerini yapmıştır, adaylarını belirlemiştir, afişlerini asmıştır. Yarından itibaren de kurumlar ve halkla temaslar başlayacaktır.” dedi.

CHP Bayburt Belediye Başkan adayı Kağan Eraslan ise şunları söyledi:

“Bayburt’a duyduğum sevgiyi, minneti hizmet olarak geri vermek adına aday oldum. Ben gençlikle Bayburt’u ileriye götürmek istiyorum. Belediye Meclis üyesi adaylarımızda genç. Projelerimiz var. Bazı projeler ise lisans eğitimini aldığım işlerdir. Bayburt’un en önemli sorunlarından birisi içme suyu sorunudur, bunu çözeceğiz. İmar problemimiz hat safhada. Bayburt’ta imar yanlış gelişmiştir ve öyle devam ediyor. Bunu bir şehir planlamacı olarak söylüyorum. Bunu yeniden düzenlersek gelişmiş bir şehir görünümüne kavuşabiliriz. Şehir içi ulaşım problemine son vereceğiz. Üniversiteli kardeşlerimizin ulaşım sorunlarına son vereceğiz. Şehri geliştirmeye kendimizi adadık. Planlamayı 5 yıl üzerinde yaptık. İlk iki yıl için kısa vadede çözeceğimiz sorunlar var. İşsizlik için ise yarı özelleştirmeli fabrikalar kurulabilir. Bayburt’ta 16 fabrika kapatıldı. Bunlar niye kapatıldı demiyorum. Yeniden açmak için uğraşacağız. Bu projelerin hepsini gerçekleştireceğim. Ben istiyorum ki Bayburt’la övüneyim, gelişmişliğiyle gurur duyayım” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında iktidarı eleştiren ve yerel seçimlerde en iddialı parti olduklarını dile getiren  

CHP Gümüşhane Belediye Başkan adayı Bedri Ağaç, “Ben CHP’liyim diyen ama seçimlerde başka partilere destek veren insan en hafif tabiriyle ahlaksızdır” vurgusunu yaptı.

Toplantıya, CHP Gümüşhane Belediye Başkan adayı Bedri Ağaç, CHP Gümüşhane İl Başkanı Mutafa Karaaslan, CHP Şiran Belediye Başkan Adayı Hüseyin Kaya ve partililer katıldı.

Adayların tanıtımının yapıldığı CHP il teşkilatında yapılan açıklamaların tamamını görüntülerde izleyebilirsiniz.

 

 

 

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.