Bursalı Gazetecilerden Bayburt Çıkarması

 • Haberin Tarihi: 26 Aralık 2014
 • Bu haber 4973 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bursalı Gazetecilerden Bayburt Çıkarması

Bayburt Belediyesi’nin ağırladığı Bursalı basın mensupları, Bayburt’a gezi programı düzenledi.

Yıldırım Belediyesi’nin katkılarıyla 2023 Prodüksiyon tarafından hazırlanan ve Astv’de yayınlanan “Kültür Köprüsü” programı kapsamında Bayburt’a gelen Bursalı gazeteciler, şehrimizin birçok tarihi ve turizm merkezlerini gezdi.

İlk olarak 2014 Yılı Avrupa Konseyi Müze Ödülüne ve TBMM 2014 Onur Ödülüne layık görülen Baksı Müzesi’ne hareket eden basın mensupları, buradaki ziyaretlerini tamamlayarak Aydıntepe ilçesine geçti. Aydınte Yeraltı Şehri’ni gezen gazeteciler, karşılaştıkları galeriler ve tonozlu odalar karşısında hayranlıklarını gizleyemedi. Daha sonra şehir merkezine hareket eden gazeteciler, sırasıyla Bayburt Kalesi, Şehit Osman türbeleri, İmarettepe, Taşhan, Ulu Camii, Abdülvehhap Gazi Türbesi ve Şair Zihni Kent Ormanı’nı gezdiler.

Bursalı basın mensupları, Bayburt Belediyesini ziyaret ettiler. Ziyaretde Belediye Başkan Vekili Nevzat Köse, gazetecilere Bayburt’la ilgili geniş bilgiler verdi.
Bayburt’a iki gün gezi programı organize eden ve oldukça memnun ayrılan Bursalı gazeteciler grubunda şu isimler yer aldı:

Boybey Çelik (Bursa Meydan Gazetesi), Murat Civanoğlu (Bursa Meydan Gazetesi), Cihan Kayalı (Bursa Haber Gazetesi), Mustafa Tanıtan (Bursa Kent, Yeniçağ ve Ortadoğu Gazeteleri), Ömer Aydoğdu (2023 Prodüksiyon-ASTV), İlker Başbuğa (2023 Prodüksiyon – ASTV), Sevil Elele (2023 Prodüksiyon – ASTV) ve Esin Emir (Bursa Hayat Gazetesi)

Bursalı Gazetecilerden Bayburt Çıkarması 1 Bursalı Gazetecilerden Bayburt Çıkarması 2 Bursalı Gazetecilerden Bayburt Çıkarması 3 Bursalı Gazetecilerden Bayburt Çıkarması 4 Bursalı Gazetecilerden Bayburt Çıkarması 5

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • TUNCAY
  29 Aralık 2014 12:33

  KIRIKKALEDEN SAYGILAR SAYIN BAŞKAN MİSAVİRPERVERLİĞİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM BAYBURTU TANITIMDA ÇOK GEÇ KALINDI SAYGILAR.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.