Böyle Olur Bayburtluların Düğünü…

  • Haberin Tarihi: 23 Haziran 2018
  • Bu haber 2187 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Böyle Olur Bayburtluların Düğünü…

 

Bayburt, bir çok konuda örf ve ananelerini yaşatan en önemli illerden birisi olmaya devam ediyor. 

Bayburt şehir merkezinde yıllardır devam eden düğünler genel olarak birbirlerine çok benzerliğiyle dikkat çekiyor. Baba evinden davul zurna eşliğinde alınan gelin gece devam eden düğün salonundaki eğlence sonrası, konvoylar eşliğinde damatın evinin önüne getirilir. Gelin, damat evine alındıktan sonra damat ve arkadaşları geçerler barın başına ve Bayburt’un meşhur halk oyunlarını davul zurna eşliğinde dakikalarca oynarlar.  

Çekimlerini yaptığımız Emre ve Filiz Pekmezci’nin düğünündeki final dakikalarında katılan siyasiler düğüne farklı bir güzellik katmış oldu. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı İdris Aydın,Saadet Partisi Milletvekili Adayı Murat Gürbüz katıldıkları güğünde bar oynayıp çiftlere mutluluk dilediler. 

Bayburt Medya olarak gece yarısı dakikalarca mahalle arasında devam eden halk oyunlarının bir bölümünü yayınlayarak Bayburt’taki düğünlerden bir güzel örneği yansıtmak istedik.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.