Bir Tanesi Dahi Sağlam Bırakılmamış…

 • Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2019
 • Bu haber 312 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bir Tanesi Dahi Sağlam Bırakılmamış…

 

Manzarası ile Bayburt Kalesi ve şehir merkezinin büyük bir bölümüne hakim olan İmaret Tepesi kır kahvesi alanında bulunan aydınlatma lambalarının tamamı kırılmış. 

Bayburt Belediyesi tarafından 2014 yılında yapılan kırık kahvesi aradan geçen süre içerisinde ilgisizlik nedeniyle aydınlatma lambalarının dahi tamamının kırılmış olması İmaret Tepesini ziyarete giden vatandaşların dikkatinden kaçmıyor. 

Yaz sezonunda il dışından Bayburt’a tatil için gelenlerin ziyaret ettiği mekanlardan birisi olan İmaret Tepesinde, Şehitlik Mezarlarının yanı sıra kır kahvesindeki bu görüntülerin şehre yakışmadığı gerekçesiyle ziyaretçiler tarafından eleştiri konusu oluyor. 

Aydınlatma lambalarını kıranların veya benzer yerlerdeki kamelyalara, ağaçlara zarar verenlerin yanı sıra istediği her yere rahatlıkla çöp atarak çevreyi kirletenlerin nasıl bir zihniyet taşıdıkları çok iyi araştırılmalı, belki de bir tez çalışması yapılarak topluma sunulmalıdır. Yada okullarda, çevre bilinci veya çevreye saygı milli eğitim müfredatına zorunlu ders olarak girmelidir.

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • Eğitimci
  8 Ağustos 2019 12:28

  Okullar da ilköğretimden,orta öğretime,yüksek öğretimden ,açık öğretime tüm kademelerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden bağımsız Değerler Eğitimi, Toplum Değerleri ,Etik veya Adab-ı Muaşeret adı altın da müfredatı dolu bir ders olmalı.Çevre bilinci,trafik kuralları,merhamet,kamu hakkı,hak ve sorumluluklar konularını içeren bir dersin acilen konulması gerekir.Ayrıca yapmak kadar korumakta önemli .Belediye ve özel idarenin güvenlik görevlileri ile kamuya açık ve kamuya ait mekan,tesisleri koruması,kollaması elzemdir.

 • Hakan
  8 Ağustos 2019 19:03

  Abi yol, köprü, kavsak bina yapmayin birakin…Bir an önce “Insan”i egitin. Bu nasil bir egitimsizlik, nasil bir yobazliktir ki adam kamuya acik alandaki lambayi kiriyor? Izahive dünyada örnegi yok bunun!

 • Bamsı
  9 Ağustos 2019 04:05

  O kadar bekçi alındı. Belediye yönetiminden bazılarına ricada bulunduk. Şehir Parkı, Şehit Osman Tepesi ve Kaleardı piknik alanlarında özellikle akşamları bekçi gezdirin. Hem sahipsiz olmadığı anlaşılır hemde lakayıt olaylar gerçekleşmez. Böylece bir çok yerde malzemeler sağlam kalır. İmaretin lambaları sönmüşte oda birşeymi. İşletme diye alan şahıs az utanırda şu İmarettepe yazan levhanın lambalarına bakar. Herşeyi devletten beklemeyin. Ekmek yiyorsunuz oradan. Herakşam altından o kadar insan geçiyorda kimse birşey demiyormu buraya.

 • bihemta
  9 Ağustos 2019 14:01

  okullarda değerler eğitimi var da kimin umrunda. ceza abi ceza. bunu yapanın ailesine hatırı sayılır bir para cezası verip çocuğuna da uyarı verip tekrarında ıslahevinin yolunu tutturacaksın bak bakalım bir daha eline taş alıyor mu.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.