Belediye Başkanı Pekmezci’den Fidan Kampanyasına Destek

 • Haberin Tarihi: 5 Kasım 2019
 • Bu haber 72 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Belediye Başkanı Pekmezci’den Fidan Kampanyasına Destek

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Orman İşletme Müdürü Zeynel Yalçındağ’ı makamında ziyaret ederek Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlatmış olduğu “Bugün Fidan Yarın Nefes” seferberliği ile değerlendirmelerde bulundu.

Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlattığı fidan sahiplenme kampanyasına Bayburt’tan yoğun bir ilginin olmasından dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Pekmezci, Bayburt Belediyesi olarak kampanyaya canı gönülden destek sağlayacaklarını belirtti.

Türkiye genelinde 11 Kasım 2019’da 81 ilde 2023 noktada 11 milyon fidanın toprakla buluşacağı kampanyada, Bayburt Belediyesi’nin üzerine düşen görevi yerine getireceğini ifade eden Başkan Pekmezci, Bayburt’ta da hedeflenen 70 bin fidanın kısa sürede sahiplenilmesinin gurur verici olduğunu söyledi. Başkan Pekmezci, Bayburt’un değişik bölgelerinde binlerce fidanı toprakla buluşturacak olmanın heyecanını yaşadıklarını da sözlerine ekledi.

Orman İşletme Müdürü Yalçındağ ise ziyareti ve kampanyaya verdiği destekten ötürü Başkan Pekmezci’ye teşekkür ederek “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes” seferberliği kapsamındaki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Daha yeşil bir Türkiye için, 11 milyon ağacı geleceğe miras bırakarak dünya rekoruna koştuklarını belirten Orman İşletme Müdürü Yalçındağ, 11 Kasım’a kadar sahiplenen ve sonrasında bağışlanacak olan fidanları toprakla buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

 

 

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • ESLEM
  7 Kasım 2019 10:25

  GELECEĞE NEFES OL…

  BU KAMPANYAYI YÜREKTEN DESTEKLİYORUM. ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA… İNŞAALLAH BU FİDANLAR DİKİLİR, SULANIR VE KORUNUR. BUNLAR YAPILMAZSA BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU KURUR, KIRILIR VE YOK OLUR.
  BU KAMPANYAYA OKUL OLARAK BİZ DE KATILALIM DİYEREK FİDAN İSTEMİŞTİK. FİDANLAR GELDİ AMA TOPRAKTAN YENİ ÇIKMIŞ GİBİ… BİR PARMAK BOYUNDA OLAN BU FİDANLARLA GELECEĞE NASIL NEFES OLACAĞIZ BİLEMİYORUM…

 • Geleceğe Nefer
  7 Kasım 2019 16:51

  Bayburt Belediye Başkanı Sayın Hükmü Pekmezci ve Orman İşletme Müdürü Sayın Zeynel Yalçındağ’ dan acizane istirhamımız “Bugün Fidan Yarın Nefes” seferberliği kapsamın da Sıla Kent yanı, Şehit Osman Tepesi’ne çıkarken oluşturulan ağaçlandırma alanına bir el atmaları. Maalesef zamanın da dikilen fidanlar bakımsızlık ve ilgisizlik yüzünden kurumuş kalmış .Dikmek kadar muhafaza etmekte önemli…
  11 Kasımda Saat 11:00 de 11 Milyon Ağaç kampanyasın da yanınızdayız…

 • atilla
  9 Kasım 2019 10:11

  Fidan dikmek çok güzel. Şahsen ben bu güne kadar 500 civarında çamı toprakla buluşturup büyüttüm. Ama şu rekor kırma saplantısını bir türlü anlayamıyorum. Herşeyin rekoru biz de ama ortada bir şey yok. Bundan 5-10 yıl önce Türkiyede en büyük ormanlaştırma projesi kop dağı ve Bayburt arasıydı. O günden bu güne ne yapıldı hiç bir şey. Benim teklifim 11.000.000 fidan yerine 1000.000 dikellim. Bakalım, sulayalım ve koruyalım. Çünkü ben 11.000.000 un istaistiklere girdikten sonra kimsenin bir şey yapmayacağını çok iyi biliyorum.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.