Bayburt’un Tatil Köyü “Saklı Cennet” Tatilcilerini Bekliyor

 • Albümün Tarihi: 29 Haziran 2018
 • Bu Albüm 3362 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt’ta yaz aylarında tatilciler için önemli bir mekan haline gelen Saklı Cennet Tatil Köyü’ne her yaz sezonu gibi bu sezonda yoğun ilgi var. 

Okulların tatil olması ve 24 Haziran seçimleri sonrası tatilciler ülkenin bir çok yerine olduğu gibi Bayburt’a gelerek tatillerini geçirmek başladılar. Bayburt Belediyesine ait olan ve son yıllarda yoğun bir ilgi görmeye başlayan Saklı Cennet, tatilcilerini ağırlamaya başladı. 

İl dışında ve yurt dışında yaşayan bir çok Bayburtlunun ailesiyle birlikte istediği sürece kiralayıp kalabilercekleri evler her türlü ihtiyacı karşılayacak düzeyde donatılmış durumda. 

İl dışından gelen Hamit Güzbüz ailesiyle birlikte Saklı Cennet’i tercih edenlerden birisi. İzmit’e göç eden ve orada yaşayan Gürbüz, ilk kez burada kaldığını ve çok memnun olduğunu dile getirerek, “ Yaz aylarında sıcaktan kaçanlar sahil kenarlarına gidiyor. Oralarda barınma ve tatil yapmak çok pahalı. Ama burada yayla havası ve temiz bir ortamın yanı sıra ekonomik imkanlarla tatil yapabiliyorsunuz. Biz aile olarak 6 kişiyiz. Evlerde her türlü imkan var. Rahat bir şekilde tatil yapabiliyoruz. Günlük 100 TL lik bir imkanla 6 kişi kalabiliyorsunuz” dedi. 

Burada kalan ailelerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için küçük bir büfe yapılmasını isteyen Hamit Güzbüz, ulaşım konusunda belediyenin servis hizmeti vermesinde yarar var şeklinde konuştu. 

Yaz aylarında yayla havası imkanından yararlanmak isteyenlerin ve sakin ve sessiz bir şekilde kafasını dinlemek isteyen tatilcilerin adresi haline gelen  şehir merkezi çilçil mevkiinde bulunan Saklı Cennet Tatil Köyü’nün kapasitesinin yarısı şuana kadar dolmuş durumda.

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • bayram
  29 Haziran 2018 12:33

  benim güzel memleketimde bayburtta böyle bir güzelliğe sebep olanlardan allah razı olsun
  herkese selamlar

 • ahi
  30 Haziran 2018 17:19

  çevre düzenlemesi çok yetersiz çiçek sösleme yapılmalı

 • Gurbetten
  1 Temmuz 2018 23:05

  Önerim, buraları TOKİ’ye verin, ÇOK KATLI SAKLI CENNET
  tatil köyü yapsınlar…..!

 • bayburt
  2 Temmuz 2018 00:32

  İşte şehirdeki açığın giderilmesi ve güzel hizmet budur. Halkında doğru güzel hizmetleri takdir etmesi dile getirmesi yapılan sacma sapan işlere de tepkisini göstermesi gerekli. Gerçekten son dönemdeki güzellikleri alkışlıyoruz bi de şu ankara-istanbul kavşağındaki viyadük denilen gereksiz hatta hergün sıkıntıya kazaya neden olan beton yığınınıyıkıp atsalar çok güzel olacak

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.