Bayburt’un Sahile Açılan Kapısı Aralandı

 • Albümün Tarihi: 28 Nisan 2017
 • Bu Albüm 1665 defa okundu.
 • Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş

Bayburt’u sahile kısa yoldan bağlayacak olan Salmankaş Tünelinin iki tüpünden birisi araç trafiğine geçit vermeye devam ediyor.

2012 yılında yapımına başlanan 4030 metre uzunluğundaki tünel tüplerinden birisinin geçici olmak kaydıyla Bayburt – Araklı arasındaki trafik yoğunluğunun her geçen gün artmasına sebep oluyor. Bayburt Trabzon arası 180 kilometre olan mesafe, Salmankaş tünellerinin tamamen bitmesiyle 110 kilometreye düşecek olması, sahile ulaşım için büyük önem arz ediyor. Ayrıca ortalama 3 saatte ulaşılan Trabzon’a Araklı yolu kullanıldığında 1.5 saatte düşmüş olacak.

Yapımı devam eden ve kısa bir süre sonra tamamlanarak resmen ulaşıma açılacak olan Salmankaş Tünelini kullanan araç sayısının her geçen gün arttığı ve yol güzergahını genellikle Trabzon, Rize, Bayburt, Gümüşhane ve Erzurum’lu araç sürücülerinin sıkça kullanması dikkat çekiyor.    

Uzun yıllardır Bayburtluların hayali olan ve Bayburt’un sahile açılan kapısı olarak değerlendirilen Bayburt – Araklı arasındaki tünelin, gelecek yıllarda Bayburt’ ile Karadeniz illeri arasındaki ticari ilişkilerin önemli derecede gelişmesine vesile olması bekleniyor.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Cihangir
  3 Mayıs 2017 03:56

  Bu eserin ortaya çıkmasında imzaları ile destek veren Bayburt ve Araklı Halkına,
  Düzenlenen İmza kampanyasında öz verili olarak çalışan Sivil Toplum Platformu temsilcilerine,
  Haber siteleri ve yazıları ile Bayburt Basın Camiasına,
  Resmi Kurum ve Siyasi Parti temsilcilerine,
  Şükranlarımı sunarım.

  Hayal ettik,
  Uyguladık,
  ve başardık….

  Saygılarımla
  Bayburt Mermerciler Derneği Bşk.

Bir Yorum Yazın

ÖNEMLİ NOT : Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan BAYBURT MEDYA hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.